Mamątow ponownie senatorem

Robert Mamątow / By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45448718

  

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Robert Mamątow wygrał wybory do Senatu w okręgu nr 46 obejmującym Ostrołękę oraz powiaty: ostrołęcki, ostrowski, makowski, pułtuski i wyszkowski.

Jak wynika z danych PKW podanych na podstawie protokołów z wszystkich obwodowych komisji wyborczych w okręgu, na Mamątowa głosowało 104 694 osoby (61,53 proc.). Jego konkurent, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Tadeusz Nalewajk zdobył 65 445 głosów (38,47 proc.).

Z danych PKW wynika, że najmniej głosów Mamątow zdobył w Ostrołęce, skąd pochodzi. Poparcie dla kandydata PiS wyniosło tam nieco ponadt 52 proc., a dla kandydata PSL niecałe 48 proc.

Będzie to trzecia kadencja w Senacie 61-letniego Mamątowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Finał głośnego pobicia aresztowanego przez karabinierów. Za nieumyślne zabójstwo usłyszeli 12 lat

/ / Davidmau (sxc.hu)

  

Rzymski sąd skazał dziś dwóch karabinierów na 12 lat więzienia za nieumyślne zabójstwo 31-latka, aresztowano pod zarzutem handlu narkotykami w 2009 roku. W wyniku ciężkiego pobicia, mężczyzna zmarł w szpitalu.

To jedna z najgłośniejszych ostatnio spraw sądowych we Włoszech. Ma ona swój finał w sądzie pierwszej instancji przede wszystkim dzięki siostrze zmarłego - Ilarii, która niestrudzenie domagała się ujawnienia prawdy na temat śmierci skatowanego na rzymskim komisariacie brata, a także dzięki jednemu z karabinierów, bo to on zdecydował się przerwać zmowę milczenia i opowiedzieć o tym, co się stało. 

Karabinier ten, który po kilku latach postanowił opisać brutalne pobicie aresztanta, otrzymał w tym procesie karę dwóch i pół roku więzienia za wcześniejsze złożenie fałszywych zeznań.

Stefano został zabity, to wiedzieliśmy i to powtarzamy od 10 lat

- oświadczyła Ilaria Cucchi, komentując wyrok.

Sprawa była długo tuszowana, a w trakcie śledztwa przedstawiano fałszywe dowody, by pokazać, że mężczyzna zmarł w szpitalu nie w wyniku pobicia, ale z powodu anoreksji i uzależnienia od narkotyków. Przed sądem stanęli lekarze, którym zarzucano brak opieki nad pacjentem. 

Opinią publiczną wstrząsnęły ujawnione przez rodzinę Cucchiego zdjęcia jego zwłok, na których widać ogromne siniaki i inne ślady pobicia. 

Historia Stefano Cucchiego została przedstawiona w filmie fabularnym "Sulla mia pelle" (polski tytuł: "Sześć dni z życia"), który wyreżyserował Alessio Cremonini. Film został zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu w Wenecji. 

Życie i śmierć młodego rzymianina jest też tematem wydanej niedawno powieści graficznej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl