Perfumy, które dają przyjemne poczucie ciepła jesienią

Nadeszła jesień, szaro i buro. „Ubierając się” w perfumy każdy z nas myśli o tym, aby wybrany przez nas zapach był przyjemny, dawał poczucie ciepła i nas otulał. Pamiętajmy jednak, aby jesienią wybierać zapachy o intensywniejszych nutach.

zdjęcie ilustracyjne
Lolame, pixabay

W tym sezonie popularne będą mocne i odświeżające wersje klasyków. W damskich perfumach pojawią się niespotykane od dawna składniki typu lawenda.

Są takie marki, które podążają za trendami tak jak w modzie. U nas dominują teraz zapachy słodkie: wata cukrowa, a także róża. Od kilku lat dominuje drzewo agarowe, pralina, cukrowa wata i wracają aldehydy, czyli syntetyczne nuty, ale w zupełnie nowej odsłonie.

– mówi Katarzyna Kamińska, ekspert zapachowy marki Jo Malone London.

Aby dobrać odpowiednie perfumy, trzeba dokonywać wyboru niespiesznie. Nie można też ślepo sugerować się gustem innych osób. Kupując perfumy „nałóżmy” je na skórę, przejdźmy się z nimi i wtedy możemy zdecydować czy ten zapach jest właściwy dla mnie.

Pamiętaj, że perfumy na różnych osobach mogą pachnieć zupełnie inaczej. Wszystko zależy od naszego zapachu, od tego, jaką mamy przemianę materii, od tego, jaki mamy danego dnia nastrój.

 

 Źródło: lifestyle.newseria.pl, niezalezna.pl

#perfumy #lawenda #zapachy #jesień

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo