Chróścikowski (PiS) ponownie senatorem

/ jerzychroscinski.pl

  

Jak wynika z danych PKW z 75,77 proc. komisji, „obecny senator Jerzy Chróścikowski (PiS) wygrywa wybory na senatora w okręgu nr 19 obejmującym Zamość i powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski i tomaszowski (Lubelskie)”. Uzyskał poparcie 68,38 proc. głosujących.

Z danych z 319 na 421 obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 19 wynika, że Chróścikowski uzyskał 78 239 głosów (68,38 proc.).

Miał on dwóch kontrkandydatów. Były starosta powiatu hrubieszowskiego Józef Kuropatwa z PSL otrzymał 25 919 głosów (22,65 proc.), zaś bezpartyjny historyk i wydawca Marcin Dybowski z komitetu Lista Mirosława Piotrowskiego do Senatu – 10 258 głosów (8,97 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

70 proc. Wenecji znów pod wodą

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

70 procent obszaru historycznego centrum Wenecji znalazło się dziś pod wodą, gdy fala przypływu osiągnęła przed południem wysoki poziom 154 centymetrów. Woda powoduje kolejne szkody po katastrofalnej powodzi, do jakiej doszło we wtorek.

Około godziny 11.30 woda podniosła się do poziomu 154 cm, po czym zaczęła powoli opadać. Przed nadejściem fali rozległy się syreny alarmowe.

Całkowicie zalany jest plac świętego Marka, który został rano zamknięty w ramach działań prewencyjnych.

Życie w mieście jest sparaliżowane kolejny dzień z rzędu. Wstrzymano ruch wszystkich tramwajów wodnych, czyli podstawowego środka transportu dla mieszkańców i turystów. Zamknięte są szkoły. Niektóre rejony centrum niemal opustoszały.

[polecam:https://niezalezna.pl/297383-najwieksza-od-ponad-pol-wieku-powodz-w-wenecji-pod-woda-70-proc-miasta]

W Wenecji obowiązuje stan kryzysowy. Specjalnym komisarzem został mianowany przez rząd burmistrz Luigi Brugnaro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl