Znakomity wynik szefa rządu! Premier Mateusz Morawiecki pokonał Borysa Budkę

Mateusz Morawiecki, Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki uzyskał w okręgu nr 31 w Katowicach ponad 78,5 tys. głosów poparcia, a jego rywal z KO Borys Budka ponad 61 tys. głosów - wynika z danych PKW z 61,91 proc. komisji wyborczych w tym okręgu. Zgodnie z nimi w tym okręgu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość.

Zgodnie z danymi z 343 na 554 obwodowych komisji wyborczych w okręgu wyborczym nr 31 w Katowicach wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 38,56 proc. Tuż za PiS plasuje się Koalicja Obywatelska z poparciem 37,22 proc.

Trzeci wynik przypadł ugrupowaniom lewicowym (KW SLD), które poparło 12,38 proc. głosujących. Konfederacja w tym okręgu zdobyła 7,49 proc. głosów, a PSL - 4,35 proc.

Wśród kandydatów PiS największe poparcie uzyskał Mateusz Morawiecki, na którego oddano 78 539 głosów z 61,91 proc. komisji obwodowych. Drugi wynik w PiS uzyskał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (4 767 głosów), a trzeci Andrzej Sośnierz (3 583).

W Koalicji Obywatelski najlepszy wyniki miał Borys Budka - 61 307 głosów. Monika Rosa uzyskała 8 752 głosów, a Ewa Kołodziej - 6 914. Z KW SLD najwięcej głosów zdobył Maciej Konieczny - 13 403, z Konfederacji Dobromir Sośnierz - 13 283, a z PSL - Aleksandra Jelonek - 4 565.

Ogółem z danych PKW z 71,89 proc. komisji wyborczych wynika, że PiS uzyskało 45,81 proc., KO - 25,46 proc., SLD - 11,90 proc., PSL - 8,96 proc., a Konfederacja - 6,71 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl