PiS liderem w okręgu toruńskim

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/bartek001/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,49 proc. głosów w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim (nr 5) - wynika z danych opublikowanych na stronie PKW z 65 proc. komisji. Pozostałe komitety: KO - 23,93 proc., SLD - 12,62 proc., PSL - 12,50 proc, Konfederacja - 6,34 proc.

Publikowane przez PKW wyniki wyborów to dane z 538 na 826 (65,13 proc.) obwodowych komisji wyborczych do Sejmu w okręgu toruńskim (nr 5).

Okręg obejmuje powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski oraz miasta Grudziądz, Toruń, Włocławek.

Według danych PKW, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył w 538 obwodach do głosowania 109 233 głosy, co daje mu 43,49 proc. poparcia. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni 60 105 (23,93 proc.), SLD 31 694 (1262 proc.), PSL 31 404 (12,50 proc), a Konfederacja 15 931 (6,34 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Macedonia Płn. członkiem NATO

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Flaga Macedonii Północnej została wciągnięta na maszt dziś w kwaterze głównej NATO podczas specjalnej ceremonii z okazji przystąpienia tego kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Podniesienie flag nastąpiło w tym samym momencie w Sojuszniczym Dowództwie Operacji w belgijskim Mons i w Sojuszniczym Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk w USA.

Macedonia Północna dołączyła do Sojuszu w piątek po zdeponowaniu dokumentu akcesyjnego do Traktatu Północnoatlantyckiego w Departamencie Stanu USA w Waszyngtonie i wcześniejszej ratyfikacji rozszerzenia przez wszystkie kraje członkowskie NATO.

- To historyczny moment dla Macedonii Północnej. Przychodzi po latach wytrwałości, determinacji i zaangażowania w reformy

- powiedział podczas poniedziałkowej uroczystości w belgijskiej stolicy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Jak przypomniał akcesja stała się możliwa dzięki odwadze politycznej, która umożliwiła Macedonii Północnej i Grecji osiągnięcie historycznego kompromisu w kwestii nazwy tego pierwszego kraju. Porozumienie to - oświadczył Norweg - nie tylko umożliwiło przystąpienie Macedonii Płn. do NATO, ale przyczyniło się również do dobrych stosunków sąsiedzkich.

„Przystąpienie do NATO jest dobre dla Macedonii Północnej. Jest dobre dla stabilności Bałkanów Zachodnich i jest dobre dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa - mówił Stoltenberg. - W takich chwilach przyjaciele i sojusznicy są ważniejsi niż kiedykolwiek, a Macedonia Północna ma teraz najlepszych przyjaciół i sojuszników na świecie. Razem jesteśmy bezpieczniejsi i silniejsi niż sami”.

Macedonia Północna od dawna bierze udział w działaniach mających przyczyniać się do zwiększania bezpieczeństwa, uczestnicząc m.in. w misjach dowodzonych przez NATO w Afganistanie i Kosowie.

Przystąpienie tego kraju do Sojuszu było możliwe dzięki jego porozumieniu z Grecją. W lutym 2019 roku była jugosłowiańska republika oficjalnie zmieniła nazwę z Macedonii na Macedonię Północną, co umożliwiło zakończenie trwającego od czasu ogłoszenia przez nią niepodległości w 1991 roku sporu z Atenami. Macedonia Północna jest 30. krajem członkowskim Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts