Kielce będą miały senatora z PiS

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Senator dwóch ostatnich kadencji Krzysztof Słoń (PiS) z poparciem 49,33 proc. głosujących zdobył mandat w senackim okręgu wyborczym nr 83, obejmującym Kielce i powiat kielecki – wynika z danych podanych dziś na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Z protokołów głosowania ze 100 proc. komisji obwodowych w okręgu wynika, że na Słonia zagłosowało 97 471 wyborców.

Drugi wynik – 25,99 proc. i 51 354 głosów – uzyskał startujący z komitetu Koalicja Obywatelska PO, N, IPL, Zieloni (poopierany także przez komitety wyborcze PSL i SLD) kielecki adwokat, współpracownik opozycji demokratycznej w latach 80., poseł w latach 1989-1993 Edward Rzepka (bezpartyjny).

Trzeci rezultat – 10,06 proc. (19 883 głosów) uzyskał inny kielecki adwokat – Przemysław Gierada (bezpartyjny, stratował z własnego komitetu).

Czwarty był politolog Marcin Bugajski (bezpartyjny, KWW Bezpartyjny Antysystemowy) – zdobył 7,32 proc. poparcia (14 457 głosów), a piąty - politolog prof. Kazimierz Kik (bezpartyjny, KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy) – 7,29 proc. (14 409 głosów).

Frekwencja w głosowaniu wyniosła 62,68 proc.

W 2015 r. w tym okręgu także zwyciężył Słoń - przy dwóch kontrkandydatach zagłosowało na niego 76 529 osób. Frekwencja wyniosła wtedy 53,26 proc. Z kolei w 2011 r. wygrał przy sześciu kontrkandydatach z poparciem 39 802 wyborców.

55-letni Słoń jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej. W latach 1998-2010 zasiadał w kieleckiej radzie miasta, a w latach 2006-2010 przewodniczył gremium. W 2010 r. został wybrany radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego. Zanim trafił do parlamentu, pracował w jednym z kieleckich Domów Pomocy Społecznej, kierował też świętokrzyskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W Senacie ostatniej kadencji zasiadał w komisjach: rodziny, polityki senioralnej i społecznej oraz regulaminowej, etyki i spraw senatorskich (jako wiceprzewodniczący).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Cyberatak na Partię Pracy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Brytyjska opozycyjna Partia Pracy poinformowała dziś, że padła ofiarą "wyrafinowanego cyberataku na dużą skalę", ale zapewniła, że nie powiódł się on i żadne wrażliwe dane nie zostały wykradzione.

Jak poinformowała rzeczniczka Partii Pracy, cyberatak "spowolnił niektóre z działań związanych z kampanią wyborczą", ale wszystko zostało już przywrócone do poprzedniego stanu. Dodała, że cyberatak został zgłoszony do Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

"Doświadczyliśmy wyrafinowanego i zakrojonego na szeroką skalę ataku cybernetycznego na cyfrowe platformy Partii Pracy. Podjęliśmy szybkie działania i dzięki naszym solidnym systemom bezpieczeństwa próby zakończyły się niepowodzeniem. Utrzymano integralność wszystkich naszych platform i jesteśmy przekonani, że nie doszło do naruszenia danych"

- powiedziała rzeczniczka.

Nie sprecyzowano, jakie kanały komunikacji zostały zaatakowane, zarówno główna strona internetowa ugrupowania, jak i jego profile na Twitterze i Facebooku działają normalnie.

Według źródeł w Partii Pracy chodziło o ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service), który polega na skierowaniu ogromnej ilości ruchu internetowego na cel ataku, aby przeciążyć serwery komputerowe, powodując awarię ich oprogramowania. Jak ujawniło źródło, stwierdzono "dziesiątki milionów zapytań - w większości przesłanych z Rosji i Brazylii".

Często tego typu ataki są przeprowadzane za pośrednictwem sieci przejętych komputerów i innych podłączonych do internetu urządzeń, których właściciele mogą nie wiedzieć, że ich sprzęt jest w to zamieszany.

Ataki DDoS nie są zwykle uznawane za próbę zhakowania komputerów, ponieważ nie wiążą się z włamaniem się do systemów docelowych w celu zainstalowania złośliwego oprogramowania. Czasami są jednak wykorzystywane w celu odwrócenia uwagi i przeprowadzenia bardziej szkodliwego ataku.

Brytyjskie służby wywiadowcze ostrzegały przed możliwością cyberataków przeprowadzanych przez Rosję i inne państwa w trakcie kampanii przed wyborami do Izby Gmin 12 grudnia, jak i w czasie samego głosowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl