Ukraińcy porzucą pracę w Polsce na rzecz Zachodu? Rośnie liczba zdecydowanych

/ zdjęcie ilustracyjne / skhakirov CC BY-SA 2.0

  

Rośnie liczba pracujących w Polsce Ukraińców, którzy chcą od nas wyjechać – informuje poniedziałkowy „Puls Biznesu”. Okazuje się, że brakuje kolejnych chętnych ze Wschodu.

Perspektywa otwarcia na początku przyszłego roku niemieckiego rynku pracy na osoby spoza Unii Europejskiej już dawno wywołała obawy polskich pracodawców zatrudniających Ukraińców. Kilka miesięcy temu agencja pracy Manpower przeprowadziła więc ankietę wśród prawie 750 pracujących nad Wisłą obywateli Ukrainy. Okazało się, że wyjechać z Polski chce co czwarty z nich. Powyższe dane wydaje się potwierdzać analiza, jaką niedawno przeprowadziła inna duża agencja zatrudniająca Ukraińców w Polsce, Personnel Service

- czytamy w "PB".

Dziennik cytuje prezesa Personnel Service Krzysztofa Inglota, który szacuje, że "w efekcie większego otwarcia się innych członków UE na pracowników z Ukrainy, z Polski może odpłynąć od 250 tys. do 500 tys. osób".

Według dziennika, przybyszy zza Buga ciągnie na Zachód przede wszystkim wizja lepszych zarobków oraz wyższego standardu życia

Celem dla aż dwóch trzecich Ukraińców, którzy chcieliby od nas wyjechać, są Niemcy

- czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Prezydenckie podziękowania dla przedstawicieli służby zagranicznej: Cieszę się, że Państwo jesteście

Andrzej Duda / tvp.info/screenshot

  

Podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Dnia Służby Zagranicznej prezydent podziękował za wierną i wytrwałą służbę dla Polski. - Polska służba zagraniczna wypracowuje to, co potem jest dopinane przez przedstawicieli władz, w tym prezydenta Rzeczypospolitej - powiedział Andrzej Duda

"Dziękuje za wspaniały udział w budowaniu potencjału Polski na arenie międzynarodowej, za wzmacnianie wizerunku Polski, za to wszystko, co Państwo swoją codzienną służbą dla Rzeczypospolitej i pracą realizujecie. Jestem za to bardzo, bardzo wdzięczny"

- powiedział prezydent do uczestników uroczystości.

Przypomniał również, że w tym roku 16 listopada, w Dniu Służby Zagranicznej, będzie 101. rocznica rozesłania przez marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy do głów państw z informacją, że Polska się odrodziła i wraca na mapę Europy i świata.

Podkreślił, że przedstawiciele polskiej służby zagranicznej, którzy "wypracowują w wielkim trudzie i z wielkim profesjonalizmem to wszystko, co później końcowo jest dopinane przez przedstawicieli polskich władz, w tym przez prezydenta Rzeczypospolitej".

"Cieszę się, że Państwo jesteście, bo chciałem bardzo mocno to zaakcentować, że ja tę pracę państwa dostrzegam, że nie byłoby tego wszystkiego i nie byłoby możliwości, czy to podejmowania ostatecznie tych decyzji, czy podpisywania wszelkiego rodzajów umów z głowami państw, jak ostatnio podpisywane umowy z panem prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem dotyczących choćby amerykańskiej obecności w Polsce zwiększonej wojskowej, gdyby nie wysiłek całych szeregów osób, które pracowały, wypracowywały tekst tej decyzji, negocjowały, spędziły dziesiątki, czasem setki godzin na tym, żeby dokumenty mogły powstać, żeby ich treść była do przyjęcia zarówno dla jednej i dla drugiej strony - to jest właśnie wysiłek polskiej służby zagranicznej"

- zaznaczył prezydent. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl