Poseł Lichocka nie kryje satysfakcji po wygranej PiS. "Walczyliśmy o każdy głos"

/ Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne, zyskując poparcie 43,6 proc. wyborców. Jak wskazuje poseł PiS Joanna Lichocka, to efekt ciężkiej pracy obozu władzy oraz hejtu, jaki spadał każdego dnia minionej kadencji. "To dla nas ogromna satysfakcja" - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Potwierdziliśmy, że Polacy popierają politykę Prawa i Sprawiedliwości. Po czterech latach totalnych ataków na PiS, wielkiego hejtu, zdecydowanie wygrywamy. To jednoznaczna sytuacja. Polacy chcą dalszej, samodzielnej władzy partii Jarosława Kaczyńskiego. To dla nas ogromna satysfakcja

- rozpoczęła w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Poseł Lichocka zwróciła również uwagę na kampanię wyborczą, której „owocem jest wysoka przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad resztą komitetów”. „Była niezwykle absorbująca. Wszyscy nasi działacze ciężko pracowali. Rozmawialiśmy bezpośrednio z Polakami, jeździliśmy do różnych miejscowości, osobiście gościliśmy na targach. To wszystko zaprocentowało” – mówiła dalej.

Polityk rozczarowana jest wysokim wynikiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dlaczego?

Oznacza to, że partie wprost wyrastające z PRL-u, dbające o interes nomenklatury PRL-owskiej cały czas cieszą się zaufaniem znaczącej części Polaków. To niepokojące i… smutne

- oceniła poseł Lichocka.

Odnosząc się do sześcioprocentowego wzrostu poparcia wyborczego PiS, w stosunku do ubiegłych wyborów parlamentarnych z 2015 roku, polityk wskazała, że jednym z powodów jest „polityka wspólnotowo-społeczna”.

Program 500 Plus, wyprawka Plus, wspierająca polskie rodziny niezależnie od miejsca ich zamieszkania czy środowisk, z których się wywodzą oraz wiele innych programów społecznych, trafiających do Polaków

- mówiła.

Dodała, że to również zasługa „nacisku PiS na wspieranie mniejszych miast i terenów wiejskich”. „Realizowaliśmy przemyślaną politykę rolną. Zapowiedzieliśmy tworzenie polskiego holdindu spożywczego. Obok tego mamy też wsparcie samorządów, lokalnych społeczności, poprzez m.in. Fundusz Dróg Samorządowych czy przywrócenie połączeń autobusowych”.

Poseł Lichocka, pytana o wysoką frekwencję, wskazuje, że „nie jest zaskoczona”. 

To efekt mocnego konfliktu politycznego. Z jednej strony mamy partie systemu III RP, które operowały nienawiścią, co jest skutecznym czynnikiem mobilizującym. Z drugiej strony byliśmy my, Prawo i Sprawiedliwość. Intensywnie pracowaliśmy w terenie. Walczyliśmy o każdy głos

- podsumowała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl