Poseł Lichocka nie kryje satysfakcji po wygranej PiS. "Walczyliśmy o każdy głos"

/ Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne, zyskując poparcie 43,6 proc. wyborców. Jak wskazuje poseł PiS Joanna Lichocka, to efekt ciężkiej pracy obozu władzy oraz hejtu, jaki spadał każdego dnia minionej kadencji. "To dla nas ogromna satysfakcja" - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Potwierdziliśmy, że Polacy popierają politykę Prawa i Sprawiedliwości. Po czterech latach totalnych ataków na PiS, wielkiego hejtu, zdecydowanie wygrywamy. To jednoznaczna sytuacja. Polacy chcą dalszej, samodzielnej władzy partii Jarosława Kaczyńskiego. To dla nas ogromna satysfakcja

- rozpoczęła w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Poseł Lichocka zwróciła również uwagę na kampanię wyborczą, której „owocem jest wysoka przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad resztą komitetów”. „Była niezwykle absorbująca. Wszyscy nasi działacze ciężko pracowali. Rozmawialiśmy bezpośrednio z Polakami, jeździliśmy do różnych miejscowości, osobiście gościliśmy na targach. To wszystko zaprocentowało” – mówiła dalej.

Polityk rozczarowana jest wysokim wynikiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dlaczego?

Oznacza to, że partie wprost wyrastające z PRL-u, dbające o interes nomenklatury PRL-owskiej cały czas cieszą się zaufaniem znaczącej części Polaków. To niepokojące i… smutne

- oceniła poseł Lichocka.

Odnosząc się do sześcioprocentowego wzrostu poparcia wyborczego PiS, w stosunku do ubiegłych wyborów parlamentarnych z 2015 roku, polityk wskazała, że jednym z powodów jest „polityka wspólnotowo-społeczna”.

Program 500 Plus, wyprawka Plus, wspierająca polskie rodziny niezależnie od miejsca ich zamieszkania czy środowisk, z których się wywodzą oraz wiele innych programów społecznych, trafiających do Polaków

- mówiła.

Dodała, że to również zasługa „nacisku PiS na wspieranie mniejszych miast i terenów wiejskich”. „Realizowaliśmy przemyślaną politykę rolną. Zapowiedzieliśmy tworzenie polskiego holdindu spożywczego. Obok tego mamy też wsparcie samorządów, lokalnych społeczności, poprzez m.in. Fundusz Dróg Samorządowych czy przywrócenie połączeń autobusowych”.

Poseł Lichocka, pytana o wysoką frekwencję, wskazuje, że „nie jest zaskoczona”. 

To efekt mocnego konfliktu politycznego. Z jednej strony mamy partie systemu III RP, które operowały nienawiścią, co jest skutecznym czynnikiem mobilizującym. Z drugiej strony byliśmy my, Prawo i Sprawiedliwość. Intensywnie pracowaliśmy w terenie. Walczyliśmy o każdy głos

- podsumowała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister spędzi 14 dni w ośrodku z ewakuowanymi z Wuhanu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Minister ochrony zdrowia Ukrainy Zoriana Skałecka zapowiedziała, że spędzi 14 dni w ośrodku, do którego w czwartek trafili Ukraińcy i obcokrajowcy ewakuowani z chińskiego Wuhanu. Wyjaśniła, że chce w ten sposób uspokoić nastroje wśród ludności związane z ewakuacją.

W czwartek ewakuowanych przywieziono z lotniska w Charkowie do ośrodka medycznego w miejscowości Nowi Sanżary w obwodzie połtawskim na środkowej Ukrainie.

Lokalni mieszkańcy sprzeciwiają się pobytowi ewakuowanych. W czwartek zorganizowali protest, podczas którego palono opony i próbowano zablokować dojazd do ośrodka. Doszło do starć z policją. Zatrzymano 24 osoby. Po pomoc medyczną zwróciło się dziewięciu funkcjonariuszy i jeden uczestnik akcji.

"Zdecydowałam, że dołączę do ludzi będących pod obserwacją. Razem z nimi spędzę 14 dni w jednym pomieszczeniu, w tych samych warunkach. Mam nadzieję, że moja obecność uspokoi tych, którzy są w Nowych Sanżarach, jak i inne strony"

- napisała minister ochrony zdrowia w czwartek wieczorem na Facebooku.

"Jeszcze raz chcę podkreślić - ci ludzie to nasi rodacy, nie są nam obcy. Mieszkamy w jednym kraju i powinniśmy troszczyć się o ich zdrowie i bezpieczeństwo"

- dodała.

Na Ukrainę z Wuhanu przybyło 45 Ukraińców i 27 obcokrajowców, w tym dzieci. W ośrodku w Nowych Sanżarach, który ma być pilnie, całodobowo pilnowany przez policję i Gwardię Narodową, przejdą 14-dniową kwarantannę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts