Wyniki wyborów w Polsce na czołówkach amerykańskich mediów! FoxNews odnotowuje sukces PiS

zdjęcie ilustracyjne / na podst. foxnews.com i pixel2013; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

O wynikach niedzielnych wyborów w Polsce szeroko informuje amerykański portal FoxNews.com. Wiadomość o zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości była pierwszą, najwyższą w słupku Trending on World. Portal przytacza depesze agencyjne na temat wyników polskich wyborów przypominając, że jest to reelekcja zwycięskiego ugrupowania.

„Rządząca partia konserwatywna w Polsce uzyskała reelekcję” - tytułuje swój materiał na temat wyborów w Polsce FoxNews.com. Amerykański portal przypomina, że także sondaże dawały sporą przewagę Prawu i Sprawiedliwości.

Przyczyny zwycięstwa PiS-u redakcja FoxNews.com upatruje przede wszystkim w prowadzonej przez to ugrupowanie polityce społecznej, która przekonała wielu niezdecydowanych wyborców.

Co szczególnie warte odnotowania, zdaniem zachodnich agencji informacyjnych niedzielne zwycięstwo jest jednym z najbardziej spektakularnych w Polsce od upadku komunizmu 30 lat temu.

Przypomina się także, że ponad 30 milionów wyborców wybierało swych przedstawicieli w 460-osobowej niższej izbie parlamentu, Sejmie i 100-osobowym Senacie.

Jednocześnie amerykańscy komentatorzy podkreślają, że Prawo i Sprawiedliwość to pierwsza partia od upadku komunizmu, która zerwała z „surowością wolnorynkową” poprzednich rządów.

Komentatorzy na łamach FoxNews.com zwracają uwagę, że przedwyborcze sondaże w ciągu ostatniego tygodnia przed wyborami dawały Prawu i Sprawiedliwości od 40 do 45 procent poparcia. FoxNews.com odnotowuje także, że Koalicja Obywatelska, której największą partią jest Platforma Obywatelska, zdobyła najprawdopodobniej około 25 procent głosów a sojusz trzech partii lewicowych oscylował pomiędzy 10 a 15 procentami.

Portal informuje również, że ostateczne wyniki wyborów zostaną najprawdopodobniej podane we wtorek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, foxnews.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaśkowiak: Podoba mi się model szwajcarski. Chciałbym, żeby następna wojna była za 500 lat

/ PlatformaObywatelska

  

Wszystkich lapsusów i mądrości, jakie padają podczas debaty kandydatów PO na kandydatów na prezydenta RP, nie sposób wymienić. Ale plan Jacka Jaśkowiaka na bezpieczeństwo Polski jest niezwykły.

Mi się podoba model szwajcarski, bo oni ostatnią wojnę mieli 500 lat temu i zginęło w niej 150 żołnierzy. Ja bym sobie życzył, żeby następna wojna, w którą Polska będzie zaangażowana, była za 500 lat, a może jeszcze dłużej

- wypalił Jaśkowiak podczas debaty prowadzonej przez dziennikarza Przemysława Szubartowicza. Nie dodał przy tym, że Szwajcaria nie leży między Niemcami a Rosją. I że Polska nie "angażowała" się sama w te wojny, a była po prostu napadana.

Wcześniej Jacek Jaśkowiak powiedział też, że "musimy mieć dobre relacje z Rosją". To druga taka wypowiedź Jaśkowiaka podczas debaty w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

Według polityka PO "musimy też zmierzyć się z prawdą historyczną, nie możemy tej historii zakłamywać, nie możemy nikogo obrażać".

Prezydent Poznania stwierdził również, że z armią "Macierewicz zrobił coś podobnego, co Stalin w latach 30.". [polecam:https://niezalezna.pl/300917-co-za-debata-kidawa-blonska-przekreca-slowa-a-jaskowiak-chce-dobrych-stosunkow-z-rosja]

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska kontynuowała swoją serię przejęzyczeń:

Komentarze dziennikarzy oglądających debatę przedwyborczą są bezwzględne:

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl