Wyniki wyborów w Polsce na czołówkach amerykańskich mediów! FoxNews odnotowuje sukces PiS

zdjęcie ilustracyjne / na podst. foxnews.com i pixel2013; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

O wynikach niedzielnych wyborów w Polsce szeroko informuje amerykański portal FoxNews.com. Wiadomość o zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości była pierwszą, najwyższą w słupku Trending on World. Portal przytacza depesze agencyjne na temat wyników polskich wyborów przypominając, że jest to reelekcja zwycięskiego ugrupowania.

„Rządząca partia konserwatywna w Polsce uzyskała reelekcję” - tytułuje swój materiał na temat wyborów w Polsce FoxNews.com. Amerykański portal przypomina, że także sondaże dawały sporą przewagę Prawu i Sprawiedliwości.

Przyczyny zwycięstwa PiS-u redakcja FoxNews.com upatruje przede wszystkim w prowadzonej przez to ugrupowanie polityce społecznej, która przekonała wielu niezdecydowanych wyborców.

Co szczególnie warte odnotowania, zdaniem zachodnich agencji informacyjnych niedzielne zwycięstwo jest jednym z najbardziej spektakularnych w Polsce od upadku komunizmu 30 lat temu.

Przypomina się także, że ponad 30 milionów wyborców wybierało swych przedstawicieli w 460-osobowej niższej izbie parlamentu, Sejmie i 100-osobowym Senacie.

Jednocześnie amerykańscy komentatorzy podkreślają, że Prawo i Sprawiedliwość to pierwsza partia od upadku komunizmu, która zerwała z „surowością wolnorynkową” poprzednich rządów.

Komentatorzy na łamach FoxNews.com zwracają uwagę, że przedwyborcze sondaże w ciągu ostatniego tygodnia przed wyborami dawały Prawu i Sprawiedliwości od 40 do 45 procent poparcia. FoxNews.com odnotowuje także, że Koalicja Obywatelska, której największą partią jest Platforma Obywatelska, zdobyła najprawdopodobniej około 25 procent głosów a sojusz trzech partii lewicowych oscylował pomiędzy 10 a 15 procentami.

Portal informuje również, że ostateczne wyniki wyborów zostaną najprawdopodobniej podane we wtorek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, foxnews.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rusza Koszaliński Rower Miejski

/ nextbike.pl/

  

Od 1 marca na 10 stacjach systemu Koszalińskiego Roweru Miejskiego można będzie wypożyczyć łącznie 100 jednośladów. W mieście ruszy trzeci sezon KRM. Jego operatorem jest Nextbike Polska SA. Firma obsługuje systemy rowerów miejskich w 14 miastach Polski.

Od 1 marca ruszy trzeci sezon systemu KRM, którego operatorem jest Nextbike Polska SA. Od tego dnia spółka umożliwi wypożyczenie roweru miejskiego również w 13 innych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Tarnowie, Zielonej Górze i w Koninie.

W Koszalinie na 10 stacjach do dyspozycji wypożyczających będzie łącznie 100 rowerów. We wszystkich 14 miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska na użytkowników na ponad 660 stacjach będzie czekać prawie 8,8 tys. rowerów.

Jak poinformował operator systemu, rowery będą dostępne dla każdego zarejestrowanego w poprzednich sezonach użytkownika oraz dla tych, którzy założą nowe konto, korzystając ze strony internetowej systemu lub z aplikacji mobilnej. Aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 lub 20 zł.

W Koszalinie, zgodnie z regulaminem, wypożyczenie jest bezpłatne przez pierwsze 20 min. To samo ograniczenie obowiązuje m.in. w Kołobrzegu, Tarnowie czy w Warszawie.

Operator podał, że cennik ulgowy w Poznaniu i w Koninie zakłada półgodzinną bezpłatną jazdę. W Szamotułach użytkownicy systemu za wypożyczenie roweru nie płacą przez pierwsze trzy godziny.

Sezon roweru miejskiego potrwa do końca listopada.

W Koszalinie pierwszy sezon rowerowy w ramach KRM ruszył 27 kwietnia 2018 r. Nextbike Polska zobowiązała się go obsługiwać przez trzy sezony za 1,2 mln zł. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts