Wyniki wyborów [exit poll]. Zobacz, które partie zyskały największe poparcie Polaków

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zgodnie z wynikami badania exit poll poparcie dla partii wygląda następująco: PiS - 43,6%, Koalicja Obywatelska - 27,4%, Lewica - 11,9%, PSL i Kukiz'15 - 9,6%, Konfederacja - 6,4%.

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza. Zgodnie z planem stacje telewizyjne TVP, TVN oraz Polsat podają szacunkowe wyniki wyborów, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego. Są to informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów oraz frekwencji wyborczej.  Które partie zyskały największe poparcie?

Badanie exit poll prowadzone było dziś przez firmę Ipsos przed 900 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. W niedzielnych wyborach parlamentarnych Polacy wybierali 460 posłów i 100 senatorów.

Poniżej zamieszczamy informację o tym, jak w oparciu o wyniki exit poll rozkłada się poparcie dla poszczególnych partii:

Prawo i Sprawiedliwość - 43,6% głosów - 239 mandaty
Koalicja Obywatelska - 27,4% głosów - 130 mandaty
Lewica - 11,9% głosów - 43 mandaty
PSL i Kukiz'15 - 9,6% głosów - 34 mandaty
Konfederacja - 6,4% głosów - 13 mandatów
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


1408 ofiar wirusa w Wielkiej Brytanii

/ babtiste heschung

  

- Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się o 180 i wynosi 1408 - poindormowało po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans nowych zgonów obejmuje okres między godz. 17:00 w sobotę, a godz. 17:00 w niedzielę.

Jest on nieco niższy niż te podane w poprzednich dwóch dniach, gdy liczba zgonów przekraczała 200.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts