"Gdyby nie Kościół, nie byłoby państwa polskiego". Wiara pozwalała przetrwać ciemny czas komunizmu

/ screen Telewizja Republika

  

- Co by było, gdyby ludzkość nie miała silnej wiary w czasach dwóch wojen światowych, w czasach komunizmu - myślę, że mogłoby dojść do destrukcji. Patrząc na to, jak religia, wiara, kult Matki Bożej, miłosierdzia pozwolił nam jako społeczeństwu przeżyć ten ciemny czas komunizmu, to trudno powiedzieć, co byłoby gdyby nie Kościół. Mam przeczucie, że państwa polskiego by nie było - mówił w "Politycznej kawie" Tomasza Sakiewicza Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".

W dzisiejszej "Politycznej kawie" goście Tomasza Sakiewicza mówili o tajemnicach fatimskich i ich wpływie na dzieje świata. Dzisiaj przypada 102. rocznica objawień fatimskich.

Marcin Wolski, odnosząc się do książki "Duchowa misja Polski" (autorstwa Wincentego Łaszewskiego, wyd. Fronda), stwierdził, że "proroctwa dla świata są strasznie złe". 

- Obraz współczesnego świata jest przerażający i dogania, a nawet prześciga proroctwa. Natomiast są jednoznacznie pozytywne dla Polski, Polski jako miejsca, która ocaleje, oraz jako miejsca, które będzie promieniować za sprawą Matki Bożej

- powiedział Wolski.

Paweł Piekarczyk podkreślał, że "Matka Boża strasznie drażni szatana".

- Jest prosta recepta - podczas objawień Matka Boża mogła zażądać rzeczy dowolnej - budowania świątyń, pomników, a prosiła, by odmawiać różaniec. To trzeba sobie wziąć do serca i nie wymawiać się technikaliami, bo różaniec każdy może mieć przy sobie - zauważył koordynator zagranicznych Klubów "Gazety Polskiej".

Na ile fatimskie proroctwa wpłynęły na dzieje świata?

- Trudno jednoznacznie to ocenić. Te proroctwa są na tyle niesamowite, że działo się to w czasach, gdzie był daleko posunięty sceptycyzm. Ludzie [w Fatimie] przychodzili to sprawdzić [cuda towarzyszące objawieniom], przychodzili różni ludzie i właściwie wszyscy te cuda na oczy widzieli - zauważył Jacek Liziniewicz, publicysta "GPC"

- Co by było, gdyby ludzkość nie miała silnej wiary w czasach dwóch wojen światowych, w czasach komunizmu - myślę, że mogłoby dojść do destrukcji. Patrząc na to, jak religia, wiara, kult Matki Bożej, miłosierdzia pozwolił nam jako społeczeństwu przeżyć ten ciemny czas komunizmu, to trudno powiedzieć, co byłoby gdyby nie Kościół. Mam przeczucie, że państwa polskiego by nie było

- dodał Liziniewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl