Papież apeluje o dialog o Syrii

Papież Franciszek zaapelował dzisiaj w Watykanie do społeczności międzynarodowej o dialog, by szukać rozwiązania konfliktu w Syrii. Słowa te skierował cztery dni po rozpoczęciu ofensywy sił Turcji. Papież pozdrowił też Polaków w związku z Dniem Papieskim.

Papież Franciszek
By Benhur Arcayan - Malacañang Photo Bureau, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37899279

Zwracając się do tysięcy wiernych obecnych na placu Świętego Piotra na zakończenie mszy kanonizacyjnej Franciszek powiedział: "Moje myśli kieruję ponownie na Bliski Wschód, szczególnie do umiłowanej i umęczonej Syrii, skąd znów napływają dramatyczne wiadomości na temat losu ludności na północnym wschodzie kraju, zmuszonej do porzucenia domów z powodu działań militarnych".

Następnie papież dodał, że wśród tej ludności jest wiele chrześcijańskich rodzin.

Do wszystkich zaangażowanych stron i do wspólnoty międzynarodowej ponawiam apel o szczere zaangażowanie na drodze dialogu, by szukać skutecznych rozwiązań

- wezwał. Po tych słowach rozległy się brawa.

Franciszek mówił też, że wraz z uczestnikami trwającego w Watykanie synodu biskupów na temat Amazonii śledzi z niepokojem wydarzenia w Ekwadorze. Pogrąża się tam kryzys i nasilają gwałtowne masowe protesty w związku ze zniesieniem przez rząd dopłat do paliw.

Papież modlił się za Ekwador, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy i godzina policyjna.

Łączę się w bólu za zmarłych i rannych. Zachęcam do poszukiwania pokoju społecznego przy szczególnej trosce o najsłabszą ludność i prawa człowieka

- dodał papież Franciszek.

Przed modlitwą Anioł Pański papież pozdrowił także Polaków w związku z obchodzonym XIX Dniem Papieskim. "Specjalne pozdrowienie kieruję do wiernych z Polski, którzy dzisiaj obchodzą Dzień Papieski. Dziękuję im za ich modlitwy i za stałą serdeczność" - powiedział.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Papież Franciszek #Konflikt w Syrii #Wojna w Syrii

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo