Powstaje kolejna produkcja o Irenie Sendlerowej. Zagra ją znana hollywoodzka aktorka!

Irena Sendlerowa / / By Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl - own work, http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Kmarius, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=888023

  

Gal Gadot, która grała główną rolę w filmie "Wonder Woman" wcieli się w postać Ireny Sendlerowej - niezwykłej kobiety, która podczas II wojny światowej uratowała około 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Historia bohaterki zostanie wyprodukowana we współpracy ze studiem Warner Bros.

Jak podaje magazyn Variety, główną rolę w filmie o Irenie Sendlerowej zagra Gal Gadot. Izraelska aktorka wraz z mężem Jaronem Varsano założyła firmę Pilot Wave. To ona, we współpracy z wytwórnią Warner Bros ma się zająć produkcją filmu.

Akcja filmu będzie się toczyła w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Produkcja skupi się na działalności Sendlerowej w podziemiu i ratowaniu żydowskich dzieci. Scenariusz stworzyć ma Justine Juel Gillmer.

Gal Gadot, która wcieli się w rolę Ireny Sendlerowej pochwaliła się produkcją na Instagramie.

Film z udziałem Gadot nie jest pierwszym, który oparto na niezwykłej historii polskiej bohaterki. W 2009 roku w filmie "Dzieci Ireny Sendlerowej" w głównej roli zobaczyliśmy Annę Paquin. 


W grudniu 1942 roku świeżo utworzona Rada Pomocy Żydom "Żegota" mianowała Irenę Sendlerową szefową wydziału dziecięcego. Jako pracownik ośrodka pomocy społecznej miała przepustkę do getta. Za swoją działalność Sendlerowa została aresztowana w 1943 roku przez Gestapo, była torturowana i skazana na śmierć. "Żegota" zdołała ją uratować, przekupując niemieckich strażników. W ukryciu pracowała dalej nad ocaleniem żydowskich dzieci.

Szacuje się, że Irena Sendlerowa w latach 1940-1944 ocaliła od Holocaustu około 2500 żydowskich dzieci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Variety, pudelek.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Opolskie organizacje sceptycznie o tarczy antykryzysowej

/ geralt

  

Zdaniem organizacji pracodawców i przedsiębiorców województwa opolskiego rozwiązania przyjęte w ramach tarczy antykryzysowej nie są wystarczające. Wspólne stanowisko w tej sprawie wystosowało pięć największych organizacji województwa.

Stanowisko w sprawie przygotowanej przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej przygotowało pięć organizacji skupiających przedsiębiorców i pracodawców województwa opolskiego. Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele Loży Opolskiej BCC, Opolskiej Izby Gospodarczej, Izby Gospodarczej "Śląsk", Izby Rzemieślniczej i Ruchu Rozwoju Regionu.

"Wyczekiwany przez przedsiębiorców pakiet osłonowy ogłoszony przez rząd RP jako tarcza antykryzysowa jest niewystarczający i nie uratuje gospodarki. (...) W propozycjach rządu zabrakło konkretów i nie zostały uwzględnione postulaty wcześniej przez nich zgłaszane. Brakuje wielu ważnych rozwiązań, które realnie pomogłoby przetrwać skutki epidemii koronawirusa i utrzymać stabilizację finansową firm – między innymi zwolnienia z obowiązku składek do ZUS, a nie tylko ich odroczenia, odblokowania środków na tzw. split payment, zawieszenia na czas kryzysu wdrożenia pracowniczych planów kapitałowych, zwolnienia na najbliższy kwartał z danin na CIT, PIT, PFRON, FP czy przyspieszenia zwrotów podatku VAT"

– napisano w stanowisku.

Opolskim przedsiębiorcom brakuje w działaniach antykryzysowych państwa narzędzi chroniących ich przed odpowiedzialnością za niezrealizowanie umów i rozwiązań wspierających utrzymanie w obecnej sytuacji płynności finansowej firm.

"W programie rządowym brakuje priorytetów gospodarczych, listy firm kluczowych dla gospodarki w obliczu kryzysu i wsparcia rządu dla tych firm – nie tylko finansowego. W wielu branżach kluczowym jest utrzymanie pełnego łańcucha dostaw, podczas gdy szereg surowców jest importowanych, a polskie granice są zablokowane. Przedsiębiorcy oczekują dziś jasnych informacji i konkretnych, szybkich rozstrzygnięć. Wsparcia potrzebują zwłaszcza mikroprzedsiębiorcy i rzemieślnicy, w których kryzys uderza już dziś. Wszyscy liczą na to, że w najbliższych dniach rząd RP przedstawi znacznie mocniejszą propozycję osłon dla gospodarki. Jeżeli realnej pomocy zabraknie – polskiej gospodarce grozi załamanie"

– uważają autorzy apelu.

Kanclerz Loży Opolskiej BCC Andrzej Lepich powiedział, że przedsiębiorcy nadal liczą na wzięcie przez instytucje państwa pod uwagę propozycji przedsiębiorców i pracodawców.

"Nasze stanowisko przygotowaliśmy przed ostatnim posiedzeniem Sejmu. Niestety, w sobotę rano wygląda na to, że nadal jest aktualne. Każdego dnia przedsiębiorcy czekają na sygnał ze strony państwa, który da im nadzieje na możliwość podtrzymania działalności ich firmy. Bez tego, już w najbliższych dniach, możemy spodziewać się decyzji o wstrzymaniu produkcji i zwolnieniach pracowników. W przypadku wielu firm zarówno tych działających w skali mikro, jak i tych naprawdę dużych sytuacja jest już bardzo trudna. Będziemy analizowali rozwiązania przyjęte w nocy z piątku na sobotę i nadal liczymy, że uda się wypracować model wsparcia gospodarki, dający realne szanse przetrwania epidemii przedsiębiorcom"

– powiedział Lepich

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts