Jak podaje magazyn Variety, główną rolę w filmie o Irenie Sendlerowej zagra Gal Gadot. Izraelska aktorka wraz z mężem Jaronem Varsano założyła firmę Pilot Wave. To ona, we współpracy z wytwórnią Warner Bros ma się zająć produkcją filmu.

Akcja filmu będzie się toczyła w Polsce okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Produkcja skupi się na działalności Sendlerowej w podziemiu i ratowaniu żydowskich dzieci. Scenariusz stworzyć ma Justine Juel Gillmer.

Gal Gadot, która wcieli się w rolę Ireny Sendlerowej pochwaliła się produkcją na Instagramie.

Film z udziałem Gadot nie jest pierwszym, który oparto na niezwykłej historii polskiej bohaterki. W 2009 roku w filmie "Dzieci Ireny Sendlerowej" w głównej roli zobaczyliśmy Annę Paquin. 


W grudniu 1942 roku świeżo utworzona Rada Pomocy Żydom "Żegota" mianowała Irenę Sendlerową szefową wydziału dziecięcego. Jako pracownik ośrodka pomocy społecznej miała przepustkę do getta. Za swoją działalność Sendlerowa została aresztowana w 1943 roku przez Gestapo, była torturowana i skazana na śmierć. "Żegota" zdołała ją uratować, przekupując niemieckich strażników. W ukryciu pracowała dalej nad ocaleniem żydowskich dzieci.

Szacuje się, że Irena Sendlerowa w latach 1940-1944 ocaliła od Holocaustu około 2500 żydowskich dzieci.