Sierp i młot dozwolone podczas EURO?!

  

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji twierdzi, że polska strona zapewniła, iż „radziecka symbolika nie jest (w Polsce) przedmiotem sankcji karnych". Czyżby na czas EURO 2012 zmieniono nasze prawo?!

Rosyjski MSZ poinformował dzisiaj, że poprosił władze polskie, by te wyjaśniły swoje oświadczenie przestrzegające kibiców z Rosji przed eksponowaniem symboli ZSRR podczas pobytu w Polsce. Jednocześnie podkreśliło "niedopuszczalność akcji siłowych" przeciwko rosyjskim kibicom.

"Uzyskaliśmy takie zapewnienia. Wyjaśniono nam także, iż zgodnie z polskim prawem radziecka symbolika nie jest (w Polsce) przedmiotem sankcji karnych" - oznajmiło MSZ Federacji Rosyjskiej.

Czy faktycznie polski rząd postawił Rosjan ponad prawem i zezwolił im - wbrew obowiązującym przepisom karnym - na eksponowanie komunistycznych symboli ZSRR? Trudno wyobrazić sobie większy skandal. Jak na razie nie udało nam się uzyskać komentarza polskiego resortu spraw zagranicznych. 

Komunikat rosyjskiego MSZ ma związek z wtorkową wypowiedzią zastępcy ambasadora RP w Rosji Jarosława Książka, którą media w Rosji zinterpretowały jako ostrzeżenie dla rosyjskich kibiców, by podczas pobytu w Polsce przy okazji piłkarskich mistrzostw Europy nie eksponowali symboli ZSRR.KOMENTARZE DLA NIEZALEZNA.PL

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie widzi powodu, aby podczas EURO 2012 przyzwalano na eksponowanie „symboliki radzieckiej”.

- O ile mi wiadomo Związek Sowiecki w mistrzostwach nie uczestniczy. Więc skąd ten temat? – zastanawia się była szefowa polskiej dyplomacji. Uważa, że chodzi o planowany przemarsz kibiców rosyjskich ulicami Warszawy. – Rozumiem jednak, że sympatycy drużyny Federacji Rosyjskiej nie mają zgody na zgromadzenia poza strefą kibica.

Podobnego zdania jest poseł PiS Krzysztof Szczerski, były wiceminister spraw zagranicznych.

- Rosjanie podgrzewają atmosferę. I nie chodzi o stadiony, czy strefę kibica, ale o zapowiadany marsz, na którym mogą pojawić się transparenty z sierpem i młotem – uważa poseł Szczerski. – Rosjanie sondują, na ile sobie będą mogli pozwolić w Warszawie, a nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych daje się wciągnąć w tę grę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Policjant sprzedawał dane ofiar

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu Andrzejowi Sz., który będąc policjantem miejscowej komendy policji sprzedawał dane osobowe osób poszkodowanych w wypadkach.

Jak poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu, według ustaleń śledztwa, nielegalny proceder trwał od 2016 do 2018 roku. Pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich Andrzej Sz. miał dostęp do bazy danych zawierającej informacje o ofiarach wypadków drogowych. Wykorzystując swoje uprawnienia, funkcjonariusz pobrał dane ponad dwóch tysięcy osób, a następnie przekazał je braciom: Dariuszowi i Rafałowi K., którzy współpracowali z kancelarią prawną oferującą pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań.

- Oskarżony policjant udostępniał dane osób poszkodowanych w wypadkach z całej Polski. Pokrzywdzonych jest ponad 2,1 tysiąca osób. Według szacunkowych danych, za swoje usługi funkcjonariusz miał przyjąć dwa i pół tysiąca złotych. Aktem oskarżenia jest objęty zarówno Andrzej Sz., jak i bracia K. Oskarżony Andrzej Sz. nie przyznał się do winy. Całej trójce grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności

- powiedział prokurator Bar.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl