Jarosław Kaczyński podsumował kampanię wyborczą. I zaapelował: "Wszyscy do urn. Wszyscy!"

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał podczas zakończenia kampanii wyborczej partii rządzącej, które odbyło się na stadionie w Stalowej Woli. W ostatnich słowach przed ciszą wyborczą zaapelował o głosowanie na listę numer 2 podczas niedzielnych wyborów. "Jeden głos może zdecydować, czy będziemy mieli jednego posła więcej czy mniej. Wszyscy do urn. Wszyscy!" - mobilizował.

"To już końcówka, prawdziwa końcówka"

- rozpoczął swoje przemówienie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej przypomniał o tym, jakie są najważniejsze punkty programowe PiS na nową kadencję.

"Przed nami takie sprawy, jak mały ZUS dla przedsiębiorców, większe dopłaty na poziomie niemieckim dla rolników, pakiet kontrolny badań lekarskich dla każdej osoby powyżej 40 lat, jak zapewnienie 13. i 14. emerytury, jak podniesienie do 2600, a za kilkanaście miesięcy do 3000, a po kolejnych trzech latach - do 4000 pensji minimalnej. Krótko mówiąc, to polityka nastawiona na podwyższanie płac, to prawdziwa dbałość o nasze bezpieczeństwo"

- mówił.

Przestrzegał jednocześnie przed tym, co będzie, jeżeli wybory wygra opozycja.

"Czy państwo wiedzą, co będzie, jeżeli oni wygrają? Jeżeli powstanie koalicja od Lewicy aż po Konfederacje? To koalicja, która z cała pewnością zabierze świadczenia socjalne, przywróci dawny wiek emerytalny. Oni nawet gdyby chcieli, to nie potrafiliby tego utrzymać. Trzeba umieć rządzić, a oni nie potrafią rządzić"

- zaznaczał.

"Z całą pewnością będzie rozbijanie państwa, to już zostało zapowiedziane. Oni mówili, gdzie mają polską prowincję, w szczególności tę na wschód od Wisły. Może nie mówili wprost, ale traktowali po macoszemu polską wieś. W Unii Europejskiej będą załatwiali swoje osobiste interesy, jak Donald Tusk, który dostał prestiżowe, ale niewiele znaczące stanowisko. A myśmy dostali stanowisko znaczące: 1/3 unijnego budżetu. Kto jest komisarzem?"

- dodał, przypominając postać Janusza Wojciechowskiego.

Kaczyński zadeklarował jednocześnie: "Będziemy bronić polskiej tradycji, godności, bezpieczeństwa". Jak podkreślił, w centrum programu PiS są wartości konserwatywne.

"Wspieraliśmy rodzinę, broniąc się przed ideologiczną ofensywą naszych przeciwników, którzy atakowali Kościół. Bronimy Polski przed tymi, którzy chcą zniszczyć ideę małżeństwa"

- zaznaczył.

W ostatnich słowach przed ciszą wyborczą prezes Jarosław Kaczyński zaapelował o pełną mobilizację 13 października.

"Jesteśmy na dobrej drodze, żeby dogonić zachód. Nie zmarnujmy tej szansy! Trzeba uczestniczyć w tych wyborach, namawiać każdego, w prywatnych rozmowach wolno to też jutro i pojutrze. Idźcie do wyborów, każdy głos się liczy. Jeden głos może zdecydować, czy będziemy mieli jednego posła więcej czy mniej. Wszyscy do urn. Wszyscy! A wtedy na pewno wygramy"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NATO solidarne z Turcją

/ Engin Akyurt

  

NATO wyraża solidarność z naszym sojusznikiem, Turcją, po zabiciu tureckich żołnierzy w Idlibie w Syrii oraz potępia masowe naloty reżimu syryjskiego i Rosji; tę niebezpieczną sytuację należy deeskalować - powiedział w Brukseli szef NATO Jens Stoltenberg.

"Sojusznicy potępiają ciągłe ataki powietrzne ze strony reżimu syryjskiego i wspierającej go Rosji w prowincji Idlib. Wzywamy ich do zaprzestania ofensywy, aby przestrzegać prawa międzynarodowego i wspierać wysiłki ONZ na rzecz pokojowego rozwiązania"

- wskazał sekretarz generalny Sojuszu.

Rada Północnoatlantycka, w skład której wchodzą ambasadorowie wszystkich 29 państw członkowskich NATO, spotkała się na wniosek Turcji i przeprowadzi konsultacje w sprawie sytuacji w Syrii zgodnie z art. 4 traktatu waszyngtońskiego.

Zgodnie z tym artykułem każdy sojusznik może zwrócić się o konsultacje, jeśli uważa, że zagrożona jest jego integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.

Władze Turcji podały w nocy z czwartku na piątek, że w wyniku nalotów przeprowadzonych w czwartek przez rządowe siły syryjskie w syryjskiej prowincji Idlib zginęło w sumie co najmniej 29 tureckich żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts