Dlaczego obecnie czerń cieszy się taką popularnością w aranżacji wnętrz? Z jednej strony jej elegancki, dostojny charakter łączy się z niezwykle modnymi wykończeniami w stylu klasycznym, ubogaconymi sztukateriami, odnowionymi meblami o charakterze antyków czy z drewnianymi parkietami. Z drugiej zaś, stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych, czasem futurystycznych kompozycji, w których główną rolę odgrywają niebanalne dodatki.

Niezwykle wdzięcznym pomieszczeniem, w którym warto poeksperymentować, jest łazienka – prawdziwa ostoja relaksu. Warto bowiem pamiętać o tym, że czerń – podobnie jak biel – jest kolorem uniwersalnym i nie wprowadzi do aranżacji niepotrzebnego chaosu. Co więcej, pasuje do niej niemal każdy materiał i barwa: drewniane blaty, zielone, żywe rośliny, białe, puchate ręczniki –te wszystkie elementy z pewnością polubią się z czernią.

Czarne dodatki w łazience

Aby przekonać się, czy czerń to faktycznie dobry pomysł w aranżacji łazienki, nie trzeba od razu szykować się do ogromnego remontu. Można posłużyć się dodatkami, a także renowacją posiadanych sprzętów. Zamontowanie czarnych kinkietów nad lustrem, dodanie czarnych ręczników czy dywaników o tej barwie z pewnością będzie dobrym wyborem na początek. Z powodzeniem sprawdzą się czarne kubeczki lub organizery na kosmetyki, a także ciemny klosz lampy. W wymyślaniu takich dodatków ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia – dlatego warto dać się jej ponieść i postawić na aranżacyjne eksperymenty.

Meble i dodatki w ciemnej odsłonie to strzał w dziesiątkę dla miłośników ekskluzywnych przestrzeni owianych aurą tajemniczości. 

Aranżacja łazienki w czerni – na co warto zwrócić uwagę?

Gdy okaże się, że kolor czarny jest właśnie tym jedynym i ma zagościć w łazience na stałe i na większej powierzchni, warto pamiętać o kilku zasadach związanych z aranżacją ciemnych pomieszczeń. Po pierwsze, czarna łazienka najlepiej prezentuje się w ciepłym oświetleniu – żarówki powinny więc emitować światło o żółtym odcieniu, a dla miłośników domowego SPA rozwiązaniem będzie również zapalenie świec. W czarnej łazience świetnie wygląda oświetlenie punktowe – główna lampa pod sufitem może mieć więc towarzystwo kinkietów nad lustrem, a także lampy stojącej przy wannie lub małej lampki na parapecie okna. Co dalej? Czerń kocha takie dodatki jak naturalne drewno, metale szlachetne oraz szkło, a także żywe rośliny – duża monstera w kącie łazienki czy mniejsze, zielone kwiaty na półkach wprowadzą do wnętrza nutę ożywczego, intensywnego koloru. Stworzy świetny duet ze złotem i srebrem, a jeśli pomieszczenie ma być rozświetlone klasycznymi dodatkami, warto postawić na jasne (białe, gołębie, beżowe) tekstylia.