Policja znalazła ciało grzybiarza. 81-latek był poszukiwany od wtorku

/ pixabay.com/CC0/valiphotos

  

Po czterech dobach poszukiwań odnaleziono ciało zaginionego 81-latka - podała dzisiaj olsztyńska policja. We wtorek mężczyzna wybrał się na grzyby i od tamtego czasu był poszukiwany.

W piątek około godz. 16.00 znaleziono ciało zaginionego 81-latka. Odnaleziono je w trudno dostępnym, bagiennym terenie dzięki wykorzystaniu policyjnego śmigłowca. Ciało znajdowało się około 4 km od miejsca, gdzie mężczyzna był ostatnio widziany - w przeciwnym kierunku, niż wskazywały pierwotne ustalenia.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Ciało zabezpieczono w prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora - podał sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

81-letni mieszkaniec Bęsi (woj. warmińsko-mazurskie) we wtorek wyszedł na grzyby i od tamtego czasu nie dawał znaku życia. Nie wrócił do domu ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkaset osób, w tym żołnierze WOT, policjanci, strażacy ochotnicy z OSP, wolontariusze z PCK, a także bliscy zaginionego i mieszkańcy Bęsi. Wykorzystywano psy tropiące i specjalistyczny sprzęt, m.in. dron z kamerą noktowizyjną. W czwartek sprowadzono też łodzie do przeszukiwania dwóch zbiorników wodnych w okolicy.

W chwili zaginięcia 81-latek miał ze sobą wiklinowy koszyk, poruszał się o lasce. Jak podała policja - powołując się na relację rodziny - mężczyzna cierpiał na niedosłuch i korzystał z aparatów słuchowych, które wychodząc na grzyby zostawił jednak w domu.

Olsztyńska policja dziękuje wszystkim zaangażowanym w wielodniowe poszukiwania zaginionego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Korea Płd.: Ponad 10 tys. zakażeń koronawirusem

/ pixabay.com/coyot

  

Władze Korei Południowej poinformowały dzisiaj, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju przekroczyła 10 tysięcy. Od początku epidemii zmarły w Korei Płd. 174 osoby.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 86 nowych zakażeń, w sumie od początku epidemii zarejestrowano 10 062 przypadki; od czwartku pięć kolejnych osób zmarło - sprecyzowało południowokoreańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej.

Władze Korei Płd. w ostatnich tygodniach zgłaszają znacznie mniej dobowych przypadków infekcji koronawirusem niż na przełomie lutego i marca, kiedy w ciągu jednego dnia liczba ta przekraczała 850 potwierdzonych przypadków. Jednak służby sanitarne wciąż poszukują skupisk infekcji, szczególnie w obszarach metropolitalnych, takich jak stolica kraju Seul, a także wokół szpitali i kościołów - pisze agencja Kyodo.

506 potwierdzonych przypadków odnotowano w Seulu, a 539 w otaczającej tę metropolię prowincji Gyeonggi, najbardziej zaludnionej prowincji kraju. W Daegu, czwartym co do wielkości mieście i obszarze najbardziej dotkniętym epidemią Covid-19, zarejestrowano ponad 6700 przypadków - sprecyzowano. W najnowszym bilansie nie uwzględniono, ile osób zostało wyleczonych.

Władze czuwają również nad przypadkami infekcji u osób przybywających z zagranicy - podaje Kyodo. Ostatnio zaczęły wymagać od nich poddania się surowszym procedurom kwarantanny w sytuacji, gdy niektórzy cudzoziemcy prawdopodobnie zlekceważyli obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Do tej pory w Korei Płd. stwierdzono 647 tzw. zaimportowanych przypadków koronawirusa - chodzi o osoby, które przyjechały z zagranicy.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa ministerstwo edukacji przełożyło rozpoczęcie nowego roku nauczania dla szkół podstawowych i średnich na najbliższy czwartek, od kiedy zajęcia będą możliwe tylko przez internet. Ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków odłożono na czas nieokreślony.

Według najnowszego zestawienia agencji Reutera od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec 2019 roku w Chinach, na świecie zakażonych zostało 954 tys. ludzi, zmarło ponad 48,3 tys. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts