Mieszkanie Plus w Zamościu z pozwoleniem na budowę. Powstanie 96 lokali

Dzisiaj zostało wydane pozwolenie na budowę osiedla 96 Mieszkań plus w Zamościu – poinformowała Ewa Syta, rzeczniczka PFR Nieruchomości. Planuje się, że budowa osiedla ruszy jeszcze w tym roku.

mieszkanieplus.gov.pl

- Nabór ofert w przetargu na wybór generalnego wykonawcy inwestycji zakończyliśmy już 7 października. Przed nami wybór firmy, która wybuduje Mieszkanie plus w Zamościu – dodała Ewa Syta.

W Zamościu na niespełna hektarowej działce powstanie osiedle z sześcioma trzypiętrowymi blokami. Planowane są tam lokale różnej wielkości - od kawalerek do czteropokojowych mieszkań.

Jak informowało PFR Nieruchomości, grunt wskazany przez miasto znajduje się przy ul. Parkowej. Ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – w promieniu kilometra od planowanej inwestycji są szkoły oraz przedszkole, a także liczne sklepy spożywcze.

Zainteresowani programem Mieszkanie plus w Zamościu mogli wypełniać ankiety, których celem było zbadanie preferencji najmu. Wypełniło je ponad pół tysiąca osób, co oznacza prawie 6 chętnych na jedno mieszkanie.

Jak wynika z analizy ankiet, najwięcej, bo blisko 50 proc. badanych, chce zamieszkać w lokalu 3-pokojowym. Z kolei na 2-pokojowe mieszkanie zdecydowałoby się prawie 30 proc. ankietowanych. Ponadto aż 67 proc. chce wprowadzić się do mieszkania wykończonego pod klucz.

Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (41 proc.) bądź mieszkają u rodziców (45 proc.). Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie plus, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (65 proc.), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (50 proc.).

Ankietowani zamieszkują głównie gminę Zamość (74 proc.) i mają przeważnie 21-40 lat (78 proc. ankietowanych).

W ramach programu Mieszkanie plus wybudowano 867 mieszkań, kolejne 1110 jest w budowie – w Katowicach, Jarocinie, Kępicach, Dębicy, Mińsku Mazowieckim i Świdniku. Do końca 2019 roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w Radomiu, Zamościu i Łowiczu.

Ponadto trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mieszkanie plus #Zamość

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo