Nie zmarnujmy szansy!

  

Mam wielką nadzieję, że zbliżająca się niedziela i najbliższe wybory przejdą do historii jako dzień, w którym większość z nas zdecydowała, żeby raz na zawsze przerwać chocholi taniec, który zawładnął Polską od kilkudziesięciu lat.

I tak jak w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego muzyka Chochoła symbolizowała marazm, bezwolność, senność, niemożność zjednoczenia się wokół wielkiej szansy, jaką miał być narodowy zryw, tak Polska powojenna jawi się jako kraj, w którym panował chaos, anarchia i lata rządów nieudaczników i zdrajców. U Wyspiańskiego symbolem zaprzepaszczonej szansy był Jasiek, który zgubił złoty róg; jego dźwięk miał obudzić ludzi do powstania, miał zachęcić do walki. Niech ten symboliczny, zgubiony złoty róg będzie dla nas przestrogą, że są chwile, które mogą dać nadzieję albo mogą być naszym przekleństwem, które przez lata będą symbolizowały naszą nieudolność i brak wiary w lepszą przyszłość. Nie zaprzepaśćmy tej szansy, idźmy w niedzielę na wybory, podejmijmy dobre decyzje, dla siebie, dla najbliższych, dla przyszłych pokoleń. Niech nikt nigdy o nas nie powie: „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór, (…) ostał ci się ino sznur”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts