Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Płocku. Przy pełnej sali o znaczeniu wyborów

/ Twitter.com/@TomaszSakiewicz

  

O znaczeniu nadchodzących wyborów parlamentarnych dla przyszłości naszego kraju mówił dzisiaj w Płocku Tomasz Sakiewicz. Na spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" w Centrum Edukacji Grupy Orlen przyszło ponad 200 osób, a wśród gości pojawili się m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz senator RP Marek Martynowski.

Dzisiejsze spotkanie w Płocku jest kolejnym z serii spotkań z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej", które odbywają się w ostatnich dniach. Do Centrum Edukacji Grupy Orlen przybyło dzisiaj ponad 200 osób, które szczelnie wypełniły salę.

Wśród gości pojawili się m.in. minister zdrowia, Łukasz Szumowski, senator RP Marek Martynowski, płocka radna PiS i kandydatka w nadchodzących wyborach, Wioletta Kulpa, przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Płocku, Edward Bogdan oraz Hanna Mazur, szefowa Klubu "GP" Sopot II.

Tomasz Sakiewicz mówił o wadze i znaczeniu nadchodzących wyborów dla przyszłości naszego kraju. 

Podczas spotkania promowano i rozdawano również specjalny dodatek "Gazety Polskiej": "Gazeta Polska przed wyborami". Bezpłatny dodatek, który ukazał się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy jest rozdawany przez Kluby „Gazety Polskiej” i wolontariuszy w całej Polsce.

Organizatorem dzisiejszego spotkania z Tomaszem Sakiewiczem był płocki Klub "Gazety Polskiej".

Już jutro, w piątek, z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" będzie można spotkać się w Starogardzie Gdańskim (godz. 16.00, Aula Pomorskiej Szkoły Wyższej, ul. Kościuszki 112) oraz w Gdyni (godz. 18.00, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl