Ks. Sikorski o "cudach na naszych oczach". "Nie gaśmy tej iskry jałowymi sporami"

Ks. Jan Sikorski / screen Telewizja Republika

  

- To niemalże cuda dzieją się na naszych oczach. Jak tutaj teraz błyszczy iskra, z proroctwa św. Faustyny, która wychodząc z Polski ma zapalić cały świat. (...) Nie gaśmy tej iskry jałowymi sporami i przyziemnymi oskarżeniami. Jacy jesteśmy w świetle tego proroctwa mali. Jak nam żal, że nie wszyscy potrafią to rozumieć - powiedział dzisiaj podczas homilii w trakcie mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. infułat Jan Sikorski.

Ks. Sikorski, odnosząc się do dzisiejszej ewangelii, nawiązywał do potrzeby odczytywania znaków czasu. Wspomniał, że w przeszłości do takich znaków należy Cud nad Wisłą oraz powstanie Solidarności. Stwierdził, że współcześnie do znaków czasu, swoistych katechez należą akcje takie jak "Różaniec do granic" oraz "Polska pod krzyżem" organizowane przez Solo Dios Basta. Jego zdaniem, jeszcze jedną ważna katechezą były obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Ks. Sikorski przywołał słowa prezydenta Andrzeja Dudy, mówiącego o polskiej martyrologii okresu wojny oraz dramacie czasów powojennych, a także ważne wystąpienie prezydenta Niemiec, Franka-Waltera Steimeiera. Zdaniem duchownego, w słowach Steinmeiera widzimy "owoce przesłania" z listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 r. 

- Prezydent narodu, który czasem nazywa się "ubermenschami", nadludźmi, stanął przed nami mówiąc: "nie zapomnimy ran, które Niemcy zadali Polakom, nie zapomnimy cierpienia polskich rodzin, jak i odwagi w stawianiu oporu"

- przypomniał ks. Sikorski.

- Dodał też, że jest "drugim przedstawicielem swojego narodu, po Ottonie III, który staje przed boso przed narodem polskim obarczony wielkim historycznym brzemieniem, ale jednocześnie natchniony duchem pojednania" - podkreślił ks. Sikorski. Duchowny zaznaczył, że prezydent Niemiec przypomniał słowa Jana Pawła II wypowiedziane na placu w dniu Zesłania Ducha Świętego w 1979 r. 

- Skomentował to: "To duch pański mówił. To wasz duch wyzwolenia zerwał żelazną kurtyną. Niech ten duch także dzisiaj tchnie z tego miejsca". Trudno było więcej powiedzieć - wskazał ks. Sikorski.

Jego zdaniem, to szczęście, że prezydent Niemiec "tak bardzo rozumie chrystusowy krzyż", "tak dobrze rozumie chrześcijańskiego ducha pojednania i miłości".

- To niemalże cuda dzieją się na naszych oczach. Jak tutaj teraz błyszczy iskra, z proroctwa św. Faustyny, która wychodząc z Polski ma zapalić cały świat. (...) Nie gaśmy tej iskry jałowymi sporami i przyziemnymi oskarżeniami. Jacy jesteśmy w świetle tego proroctwa mali. Jak nam żal, że nie wszyscy potrafią to rozumieć

- mówił duchowny.

W dalszej części swojej homilii przypomniał także słowa Mike'a Pence'a o Polakach i naszej historii, o narodzie "który nigdy nie utracił nadziei, nie został złamany". 

- Mike Pence, nawiązując niejako do faustynowskiej iskry, mówił jakby ewangelicznymi słowami św. Jana - "wasze światło świeciło w ciemności a ciemność go nie przemogła. Charakter, wiara i determinacja narodu polskiego były decydujące" (...) On również z podziwem i wdzięcznością podziwiał wizytę Ojca Świętego, która wywołała rewolucję sumień w naszym kraju i którą zapamiętał sobie cały świat - przypomniał ks. infułat Jan Sikorski.

W końcowej części homilii ks. Sikorski podkreślał siłę modlitwy, szczególnie w październiku - miesiącu różańca.

- Matka Boska w swoich objawieniach często mówi o odmawiania różańca. Mówcie ten różaniec, zwłaszcza w tych dniach, w których tyle będzie zależało od naszej mądrej i przemyślanej wyborczej decyzji każdego z nas. Ewangelia mówi - "proście, a będzie wam dane". A więc proście, weźcie do ręki różaniec, Bożą broń i idźcie, daj Boże wszyscy, idźcie

- zakończył swoje kazanie duchowny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sztab Andrzeja Dudy w pełnej mobilizacji. W całej Polsce trwa zbiórka podpisów! ZDJĘCIA

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Kampania przed wyborami prezydenckimi w maju 2020 roku wystartowała pełną parą. Kandydaci ruszyli w teren, a sztaby wyborcze mobilizują się zbierając podpisy. Na spore poparcie Polaków może liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda. Nie brakuje chętnych, by udzielić mu poparcia!

Podpisy poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy zbierane są w całym kraju. Pokazują to wpisy w mediach społecznościowych, jakie pojawiają się już od rana. 

[polecam:https://niezalezna.pl/311362-niech-zyje-polska-pierwszy-spot-wyborczy-prezydenta-andrzeja-dudy-zobacz-wideo]

W Kędzierzynie-Koźlu wyniki zbiórki są imponujące - w niecałe trzy godziny zebrano 560 podpisów. Do zbiórki dołączył się też Wyszków, na Mazowszu. 

 W Krakowie podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy zbierała osobiście była premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że najbliższe miesiące będą zarówno dla urzędującego prezydenta, jak i jego sztabu wyborczego, bardzo intensywne. Podkreśliła, że wspólnym celem jest doprowadzenie do zwycięstwa Dudy już w pierwszej turze wyborów.

- Pan prezydent będzie w kampanii bardzo aktywny

- powiedziała europosłanka.

Zbiórka podpisów ruszyła w całej Polsce - w dużych miejscowościach, jak i w tych odrobinę mniejszych. Jak 16-tysięczny Namysłów, na Opolszczyźnie. 

Warto podkreślić, że do akcji włączają się działacze wszystkich ugrupowań Zjednoczonej Prawicy. W Tarnowie, Nowym Sączu czy Nowym Targu podpisy zbierali członkowie Porozumienia. Partia Jarosława Gowina udzieliła bezwarunkowego poparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts