Dworczyk podsumował kampanię PiS

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef KPRM Michał Dworczyk, podsumowując kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 2, powiedział, że ta partia jako jedyna formacja polityczna przedstawiła program na najbliższe cztery lata dla tego okręgu. - Podaliśmy dziesięć konkretnych zobowiązań - dodał.

Okręg nr 2, z którego Dworczyk jest posłem i kandyduje jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości, obejmuje pięć powiatów w południowej części Dolnego Śląska: ząbkowicki, dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki i wałbrzyski.

- Przez te ostatnie sześć tygodni kampanii przedstawialiśmy państwu, co udało nam się przeprowadzić, zrobić i zrealizować dla regionu, ale również jako jedyna formacja polityczna przedstawiliśmy program na najbliższe cztery lata. Przedstawiliśmy dziesięć konkretnych zobowiązań, z których chcemy się wywiązać w nadchodzącej kadencji

- powiedział Dworczyk w Dzierżoniowie (Dolnośląskie) na konferencji prasowej.

Dodał, że za cztery lata wyborcy będą mogli rozliczyć parlamentarzystów PiS z tych zobowiązań, na czele których znajdują się inwestycje infrastrukturalne w komunikacji m.in. budowa nowych dróg.

- Chodzi o dwie drogi ekspresowe: S8 z Wrocławia do Kłodzka i S5 z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych do drogi S3 na wysokości Bolkowa. Chodzi o odtwarzanie linii kolejowych dla ruchu pasażerskiego, o program budowy chodników w gminach, gazyfikację gmin, pozyskiwanie środków na renowację zabytków, w tym na perłę architektury, jaką jest nasza świdnicka katedra

- powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że każdy może na stronach internetowych kandydatów czy parlamentarzystów znaleźć te dziesięć punktów programowych i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy te inwestycje, te programy są potrzebne dla regionu?

- Jeżeli są potrzebne, a myślę, że większość osób odpowie sobie twierdząco na to pytanie, to głosujcie na listę Prawa i Sprawiedliwości, to głosujcie na kandydatów do Senatu Prawa i Sprawiedliwości. Przez cztery lata daliśmy dowód tego, że jesteśmy partią wiarygodną, że wywiązujemy się z zaciągniętych zobowiązań. Można lubić Prawo i Sprawiedliwość lub nie, może nasz program się podobać lub nie, ale wszyscy muszą przyznać, że dotrzymujemy słowa w realizacji naszych programów. I tak będzie również w kolejnej kadencji - mówił Dworczyk.

Podkreślił, że w kampanii PiS skupił się „na przekazie pozytywnym i merytorycznej debacie na spotkaniach z tysiącami mieszkańców okręgu”.

- Chcemy jeszcze ogłosić jedną rzecz. Jesteśmy w Dzierżoniowie i dobra informacja brzmi: zobowiązaliśmy się, aby w programie budowy stu obwodnic miast w Polsce trzy z nich zostały zbudowane na terenie subregionu wałbrzyskiego. I dobra informacja jest taka, że jedna z tych trzech to będzie obwodnica w Dzierżoniowie. To będzie sfinansowanie trzeciego etapu budowy obwodnicy Dzierżoniowa. Plany tej budowy są, natomiast finansowania do tej pory nie było. My dajemy gwarancję, że środki w najbliższej kadencji zostaną zagwarantowane - powiedział Dworczyk.

Senator Aleksander Szwed powiedział, że kandydował z hasłem „Senator dla regionu” i po tej kadencji w rozmowach z mieszkańcami przekonuje się, że ludzie chętnie rozmawiają o potrzebach i kolejnych punktach programowych.

- Dziękuję mieszkańcom i samorządowcom za tę merytoryczną dyskusję, która odbyliśmy w trakcie tej kampanii i wierzę, że 13 października pójdą państwo i zagłosują ponownie na Prawo i Sprawiedliwość po to, by ten dobry czas dla Polski mógł trwać - powiedział Szwed.

Kandydujący na senatora b. wojewoda dolnośląski Kamil Zieliński podkreślił, że po raz pierwszy w historii kampania wyborcza prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość nie miała charakteru „walecznego, konfrontacyjnego”.

- Prowadziliśmy z mieszkańcami rozmowy, merytoryczne dyskusje na targach, placach, przy przejściach. Mamy za sobą wiarygodność, ale kampania się jeszcze nie skończyła. Będziemy pracować do piątku do godziny 24 - podsumował Zieliński.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Świat ogarnęła obawa przed koronawirusem. WHO przedstawiło stanowisko w tej sprawie

/ quimono

  

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronawirusa, ale może się to okazać konieczne - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.

"Nie łudźmy się. W Chinach jest sytuacja nadzwyczajna" - oznajmił Ghebreyesus. Jak wyjaśnił, fakt, iż WHO nie ogłasza międzynarodowej sytuacji nadzwyczajnej w związku z pojawieniem się koronawirusa, nie oznacza, że nie traktuje tej sytuacji bardzo poważnie. Zapewnił, że WHO śledzi rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się choroby "co minutę".

"Wiemy, że w Chinach dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, ale na razie wygląda na to, że zarażenia ograniczają się do rodzin i pracowników służby zdrowia opiekujących się chorymi"

- powiedział Ghebreyesus. Podkreślił jednak, że na razie "nie ma żadnego dowodu" na to, że również poza Chinami dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, "co nie oznacza, że do tego nie dojdzie".

Szef WHO uznał, że kroki podjęte przez władze Chin, aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa "są właściwe". "Mamy nadzieję, że będą one zarazem skuteczne i krótkotrwałe" - dodał.

Podkreślił, że rolą jego organizacji jest dostarczanie rekomendacji opartych na ustaleniach naukowych, a "w ostatecznym rozrachunku suwerenny kraj sam podejmuje decyzje, by robić to, co jego zdaniem jest słuszne" w takich sytuacjach.

Wcześniej w czwartek władze chińskich prowincji Hubei i Guangdong ogłosiły pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego koronawirusa, wywołującego groźne zapalenie płuc. W Hubei znajduje się miasto Wuhan, gdzie wybuchła epidemia tego groźnego wirusa. Także władze Pekinu podjęły kilka decyzji, wiążących się z koronawirusem. Postanowiono np. zamknąć dla turystów od soboty do odwołania Zakazane Miasto, dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing, znajdujący się w centrum stolicy Chin.

Zgodnie z zarządzeniem do walki z wirusem zmobilizowane zostały wszystkie departamenty rządów prowincji. W stan gotowości postawiony został cały personel medyczny oraz wszystkie przedsiębiorstwa, mogące wspomóc walkę z epidemią.

Zakazano także organizowania imprez masowych, wstrzymano pracę przedsiębiorstw i instytucji edukacyjnych oraz ograniczono dostęp do obszarów potencjalnie niebezpiecznych.

W Wuhan czasowo wstrzymano komunikację miejską, a także transport pasażerski z i do tego miasta. Mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali miasta, a podróżnym, by go omijali.

Miasto ma otrzymać pomoc rządową na walkę z koronawirusem. Chińskie ministerstwo finansów poinformowało w czwartek, że przeznacza 1 miliard juanów (145 mln dolarów) na sfinansowanie działań, mających na celu powtrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii.

W Chinach doszło do 644 przypadków zarażenia nowym koronawirusem, a 18 zarażonych zmarło. Poza Chinami po jednym przypadku nowego koronawirusa wykryto w: Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, USA i Arabii Saudyjskiej, a dwa przypadki odkryto w Wietnamie. Podejrzenie zarażenia pojawiło się także w Meksyku.

WHO przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts