Dworczyk podsumował kampanię PiS

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef KPRM Michał Dworczyk, podsumowując kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 2, powiedział, że ta partia jako jedyna formacja polityczna przedstawiła program na najbliższe cztery lata dla tego okręgu. - Podaliśmy dziesięć konkretnych zobowiązań - dodał.

Okręg nr 2, z którego Dworczyk jest posłem i kandyduje jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości, obejmuje pięć powiatów w południowej części Dolnego Śląska: ząbkowicki, dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki i wałbrzyski.

- Przez te ostatnie sześć tygodni kampanii przedstawialiśmy państwu, co udało nam się przeprowadzić, zrobić i zrealizować dla regionu, ale również jako jedyna formacja polityczna przedstawiliśmy program na najbliższe cztery lata. Przedstawiliśmy dziesięć konkretnych zobowiązań, z których chcemy się wywiązać w nadchodzącej kadencji

- powiedział Dworczyk w Dzierżoniowie (Dolnośląskie) na konferencji prasowej.

Dodał, że za cztery lata wyborcy będą mogli rozliczyć parlamentarzystów PiS z tych zobowiązań, na czele których znajdują się inwestycje infrastrukturalne w komunikacji m.in. budowa nowych dróg.

- Chodzi o dwie drogi ekspresowe: S8 z Wrocławia do Kłodzka i S5 z Wrocławia przez Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych do drogi S3 na wysokości Bolkowa. Chodzi o odtwarzanie linii kolejowych dla ruchu pasażerskiego, o program budowy chodników w gminach, gazyfikację gmin, pozyskiwanie środków na renowację zabytków, w tym na perłę architektury, jaką jest nasza świdnicka katedra

- powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że każdy może na stronach internetowych kandydatów czy parlamentarzystów znaleźć te dziesięć punktów programowych i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy te inwestycje, te programy są potrzebne dla regionu?

- Jeżeli są potrzebne, a myślę, że większość osób odpowie sobie twierdząco na to pytanie, to głosujcie na listę Prawa i Sprawiedliwości, to głosujcie na kandydatów do Senatu Prawa i Sprawiedliwości. Przez cztery lata daliśmy dowód tego, że jesteśmy partią wiarygodną, że wywiązujemy się z zaciągniętych zobowiązań. Można lubić Prawo i Sprawiedliwość lub nie, może nasz program się podobać lub nie, ale wszyscy muszą przyznać, że dotrzymujemy słowa w realizacji naszych programów. I tak będzie również w kolejnej kadencji - mówił Dworczyk.

Podkreślił, że w kampanii PiS skupił się „na przekazie pozytywnym i merytorycznej debacie na spotkaniach z tysiącami mieszkańców okręgu”.

- Chcemy jeszcze ogłosić jedną rzecz. Jesteśmy w Dzierżoniowie i dobra informacja brzmi: zobowiązaliśmy się, aby w programie budowy stu obwodnic miast w Polsce trzy z nich zostały zbudowane na terenie subregionu wałbrzyskiego. I dobra informacja jest taka, że jedna z tych trzech to będzie obwodnica w Dzierżoniowie. To będzie sfinansowanie trzeciego etapu budowy obwodnicy Dzierżoniowa. Plany tej budowy są, natomiast finansowania do tej pory nie było. My dajemy gwarancję, że środki w najbliższej kadencji zostaną zagwarantowane - powiedział Dworczyk.

Senator Aleksander Szwed powiedział, że kandydował z hasłem „Senator dla regionu” i po tej kadencji w rozmowach z mieszkańcami przekonuje się, że ludzie chętnie rozmawiają o potrzebach i kolejnych punktach programowych.

- Dziękuję mieszkańcom i samorządowcom za tę merytoryczną dyskusję, która odbyliśmy w trakcie tej kampanii i wierzę, że 13 października pójdą państwo i zagłosują ponownie na Prawo i Sprawiedliwość po to, by ten dobry czas dla Polski mógł trwać - powiedział Szwed.

Kandydujący na senatora b. wojewoda dolnośląski Kamil Zieliński podkreślił, że po raz pierwszy w historii kampania wyborcza prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość nie miała charakteru „walecznego, konfrontacyjnego”.

- Prowadziliśmy z mieszkańcami rozmowy, merytoryczne dyskusje na targach, placach, przy przejściach. Mamy za sobą wiarygodność, ale kampania się jeszcze nie skończyła. Będziemy pracować do piątku do godziny 24 - podsumował Zieliński.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl