Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego zasilona pięcioma karetkami. "Największy zakup w historii"

/ / arembowski

  

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała pięć nowych karetek. Koszt zakupu pojazdów wyniósł 3,3 mln zł, z czego 2,5 mln zł pochodziło z budżetu Mazowsza. Resztę pokryto z budżetu miasta.

Dyr. Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski podkreślił, że to największy jednorazowy zakup karetek w historii placówki.

Więcej, bo dziewięć, kupiliśmy tylko 10 lat temu, kiedy mogliśmy skorzystać z funduszy unijnych. Zakup nowych karetek jest bardzo istotny, ponieważ zastąpią one te najbardziej wyeksploatowane. Stacjonujące w mieście karetki pokonują rocznie około 800 tys. km. Zdaniem Kowalskiego nowe ambulanse mają też bardzo nowoczesne wyposażenie

- wskazał szef radomskiego pogotowia.

Prezydent miasta Radosław Witkowski przypomniał, że w podpisanym przed rokiem tzw. pakcie dla zdrowia znalazł się zakup 15 nowych karetek w latach 2018-2023.

"Łącznie z trzema zakupionymi wcześniej jest ich już osiem, a w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego na pewno kupimy dziewiątą" – zapowiedział prezydent. Dodał, że w tym roku miasto przeznaczy na inwestycje w służbie zdrowia 34 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rekordowe temperatury na Węgrzech

zdjęcie ilustracyjne / TimHill CC0

  

Kolejny dzienny rekord temperatury padł dziś na Węgrzech. W Adony w środkowej części kraju zanotowano 28 stopni Celsjusza - poinformował przedstawiciel Krajowego Urzędu Meteorologicznego.

Dzisiejszy rekord dla 21 października aż o prawie 2,5 stopnia przekracza poprzedni, z 1935 r., który wynosił 25,6 stopnia C. i został zanotowany w miastach Nyiregyhaza (północny wschód) oraz Baja (południe) - oznajmił Zsolt Patkai.

Rekordowo ciepło jak na 21 października było też w Budapeszcie, gdzie zanotowano 25,6 stopnia. Poprzedni rekord w węgierskiej stolicy dla tego dnia wynosił 25 stopni i padł w 1943 r.

W Adony dzienny rekord temperatury dla Węgier został pobity drugi dzień z rzędu. W niedzielę zanotowano tam 26,9 stopnia Celsjusza, o 0,1 stopnia więcej, niż wynosił poprzedni rekord z 2012 r., który padł w miejscowości Koeroesszakal na wschodzie kraju.

Według prognoz przez cały tydzień w kraju ma panować słoneczna, ciepła pogoda. Temperatura może przekraczać nawet 25 stopni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl