Rzecznik rządu zachęca do głosowania: "PiS cechuje się wiarygodnością"

Piotr Müller / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzecznik rządu - poseł PiS Piotr Müller - ubiegający się o ponowny wybór do Sejmu podsumowując w Słupsku swoją kampanię wyborczą mówił, że PiS cechuje się przede wszystkim wiarygodnością i realizuje deklaracje. Zachęcał do głosowania w wyborach na PiS.

„PiS cechuje się przede wszystkim wiarygodnością. Można wiele rzeczy deklarować, ale zdecydowanie lepiej je realizować. W związku z tym chciałbym zachęcić do tego, by 13 października oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość. Mieszkańców naszego regionu zachęcam do głosowania na moją kandydaturę. Mam nadzieję, że będę mógł być skuteczny również w przyszłej kadencji”

– mówił Müller podczas konferencji prasowej w Słupsku.

Jak dodał liczy na to, iż PiS po raz pierwszy w okręgu nr 26 wygra wybory z Platformą Obywatelską.

„Sondaże dają taką szansę, ale przede wszystkim chciałbym zaapelować o udział w wyborach, bo wyniki się nie zmienią, jeśli nie będzie osób w lokalach wyborczych”

– powiedział.

Piotr Müller podsumował swoje działania jako posła, którym jest od grudnia 2018 roku. Zaznaczył, że „one są też w pewnym sensie gwarantem tego, że jako poseł następnej kadencji, jeżeli wyborcy powierzą mu tę funkcję, równie dobrze będzie można działać na rzecz regionu”.

Jako przykład działań, w które był osobiście zaangażowany podał podpisaną w miniony poniedziałek w Słupsku przez premiera Mateusza Morawieckiego uchwałę Rady Ministrów gwarantującą 115 mln zł na działania na rzecz regionu słupskiego w ramach rekompensaty z tytułu tarczy antyrakietowej.

„Przez 10 lat, gdy samorządy ziemi słupskiej domagały się rekompensat za czasów PO-PSL, ten temat nie został zamknięty. Zrobił to dopiero rząd PiS”

- zauważył.

Müller powiedział także o milionach zł dla Akademii Pomorskiej, o ogłoszonej zaledwie kilka dni temu decyzji dotyczącej uruchomienia 10 mln zł dla uczelni z obligacji Skarbu Państwa z przeznaczeniem na infrastrukturę oraz przyznania podobnej kwoty na działania prorozwojowe z zakresu kultury, sportu, badań naukowych, które prowadzone będą w ciągu 5 lat. Powiedział też o 10 mln zł na przebudowę byłego budynku wojskowego na aulę dla słupskiej uczelni. Przygotowanie przetargu jest już w fazie końcowej.

Poseł PiS wspomniał także o rekordowej kwocie 30 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na budowę dróg lokalnych. Dodał, że dzięki decyzji premiera realizowane będzie też kilka dodatkowych dróg - po jednej w Słupsku i powiecie słupskim oraz dwie w Ustce – które pierwotnie nie były ujęte do realizacji w tym programie.

Dziś Piotr Müller przekazał zastępcy burmistrza gminy Kępice Maciejowi Chaberskiemu podpisaną przez premiera Morawieckiego decyzję o uruchomieniu rezerwy ogólnej z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu jednego z budynków komunalnych w Kępicach. Chodzi o kwotę 318 tys. zł, która zostanie przeznaczona na termomodernizację budynku, w którym mieszka 11 rodzin. Budynek jest już włączony do ekologicznej kotłowni.

Wybory do parlamentu krajowego odbędą się 13 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Facebook chce być apolityczny. Wprowadzi nowe narzędzia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Serwis społecznościowy Facebook poinformował dziś, że wzmaga wysiłki, aby bronić się przed wykorzystywaniem go do ingerowania w politykę i procesy wyborcze na świecie.

Przedstawiony projekt zawiera obejmuje specjalne narzędzia bezpieczeństwa dla wybranych urzędników państwowych i kandydatów w wyborach, którzy mają być objęci swoistym monitoringiem pod kątem prób włamań na ich konta, prób logowania z nietypowych lokalizacji lub prób instalacji niezweryfikowanych programów i aplikacji.

Facebook poinformował także, że będzie monitorował media kontrolowane przez państwo, będzie starał się lepiej sprawdzać fakty i zainwestuje 2 mln dolarów w projekty doskonalące umiejętności korzystania z mediów.

Firma ogłosiła również, że usunęła cztery sieci fałszywych kont, szerzących dezinformację, z siedzibami w Rosji i Iranie. Wyjaśniono, że właściciele tych kont starali się ingerować w wybory w USA oraz w krajach Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

"Wybory zmieniły się znacząco od 2016 r., ale Facebook też się zmienił"

- zapewnił założyciel i szef serwisu Mark Zuckerberg podczas wideokonferencji.

Agencje przypominają, że to właśnie Facebook został wykorzystany w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA do rozpowszechniania dezinformacji, manipulowania wyborcami i ingerowania w proces wyborczy.

Wśród nowych zabezpieczeń przewidziane jest także bardziej wyraziste oznakowywanie nieprawdziwych postów na Facebooku i Instagramie. Na zdjęciach i filmach mają pojawić się etykiety „nieprawdziwe” i „częściowo nieprawdziwe”. Facebook zamierza również zamieszczać więcej informacji o osobach lub grupach, które zakładają konta w tym serwisie lub nimi zarządzają.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl