Jan Paweł II patronem porozumieniem Polski i Ukrainy. Biskupi poparli prośbę

Biskupi zgromadzeni na 384. Zebraniu Plenarnym KEP jednogłośnie poparli prośbę do papieża Franciszka, aby św. Jan Paweł II został patronem pojednania polsko-ukraińskiego – poinformował dzisiaj rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

By Itto Ogami, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48394202

- To kolejny krok na drodze do tego, by św. Jan Paweł II patronował polsko-ukraińskiemu pojednaniu

 – powiedział rzecznik episkopatu o poparciu przez biskupów prośby w tej sprawie do Ojca Świętego.

Przypomniał, że już podczas posiedzenia Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze 27 sierpnia 2019 r. obecny na spotkaniu abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podpisali stanowisko "W miłości i w prawdzie" na temat woli kontynuowania dialogu i głębszego pojednania. Biskupi wyrazili w nim nadzieję na ogłoszenie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

We wrześniu tego roku do prośby skierowanej do Ojca Świętego Franciszka o uznanie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego przyłączyli się też przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy bp Bronisław Biernacki i metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Spotkali się oni z abp. Stanisławem Gądeckim 23 września w Poznaniu.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#episkopat #KEP #św. Jan Paweł II #porozumienie polsko-ukraińskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo