Wiceszef MSZ: Wojciechowski najlepszy

/ European Parliament from EU [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

- Janusz Wojciechowski to kandydat najlepszy z możliwych, jeśli chodzi o przygotowanie merytoryczne, do pełnienia funkcji komisarza odpowiedzialnego za kwestie rolnictwa - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Szynkowski vel Sęk w TVP Info ocenił, że pierwsze wysłuchanie Wojciechowskiego w Parlamencie Europejskim wypadło pozytywnie. A udzielone później dodatkowe wyjaśnienia były w pełni satysfakcjonujące. "M.in. dzięki temu nasz komisarz Janusz Wojciechowski został zaakceptowany jednomyślnie" - powiedział.

"Natomiast zawsze tego rodzaju decyzjom musi towarzyszyć pewna kontekstowa praca polskiej dyplomacji, taka, która usunie wszelkie polityczne okoliczności i wątpliwości mogące spowodować, że kandydatura miałaby problemy. I tę pracę polska dyplomacja w sposób właściwy odrobiła"

- podkreślił.

Szynkowski vel Sęk ocenił, że Parlament Europejski jest zdominowany "przez posłów, którym nie zawsze podoba się - mówiąc oględnie - to, co dzieje się w niektórych krajach członkowskich, nie z przyczyn merytorycznych, ale z przyczyn politycznych".

Wiceszef MSZ podkreślił, że Wojciechowski "był to kandydat najlepszy z możliwych - jeśli chodzi o przygotowanie merytoryczne - do pełnienia funkcji komisarza odpowiedzialnego za kwestie rolnictwa".

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie Wojciechowskiego w Parlamencie Europejskim, który dostał zielone światło od koordynatorów grup politycznych komisji rolnictwa europarlamentu na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa. Otwiera mu to drogę do objęcia teki w Komisji, której przewodniczącą będzie Ursula von der Leyen.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Europosłów nie interesuje edukacja seksualna w Polsce. Sala obrad... świeciła pustkami!

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com/ZdzKrasnodebski

  

Podczas sesji plenarnej Paramentu Europejskiego w Strasburgu punkt o "kryminalizacji edukacji seksualnej" w Polsce został wprowadzony do obrad na wniosek socjalistów. Okazało się jednak, że europosłów niewiele to interesuje, bo sala... świeciła pustkami. "Poseł Biedroń nieco osamotniony" - napisał na Twitterze prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wniosek w sprawie wprowadzenia do porządku obrad europarlamentu dyskusji o "zakazie edukacji seksualnej w Polsce" przedstawiła liderka socjalistów i demokratów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez. Zrobiła to w imieniu... nieobecnego na sali europosła Roberta Biedronia. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w listopadzie może być w tej sprawie głosowana rezolucja.

Jednak europosłowie niechętnie uczestniczą w tej debacie. Jak poinformowała na Twitterze reporterka TVP Dominika Cosic, sala plenarna Parlamentu Europejskiego była w większości pusta. Debatę toczyli między sobą głównie europosłowie z Polski.

O bardzo słabej frekwencji podczas debaty dotyczącej rzekomej kryminalizacji edukacji seksualnej w naszym kraju poinformował też prof. Zdzisław Krasnodębski.

Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski.

Europoseł Robert Biedroń powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

„Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii”

– grzmiał Biedroń.

Anna Zalewska z PiS w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

„Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej”

– stwierdziła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl