Senator Pociej przegrał w sądzie

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Z najnowszych informacji wynika, że sąd oddalił pozew w trybie wyborczym, który aktywiście Janowi Śpiewakowi wytoczył senator Platformy Obywatelskiej Aleksander Pociej. „Wygrałem z senatorem PO Aleksandrem Pociejem! Sąd oddalił pozew” - napisał na Facebooku Śpiewak.

Dzisiejsza sprawa dotyczy jego działalności około reprywatyzacyjnej. Pociej chwalił się, że napisał poprawkę, która przekazała w ręce handlarzy roszczeniami i rzekomych spadkobierców setki milionów złotych "odszkodowań" za reprywatyzacje. Jak wiemy z działalności komisji i aktów oskarżenia odszkodowania w Warszawie dla lobby reprywatyzacyjnego przyznawano na piękne oczy na prawo i lewo. Co ciekawe Pociej prowadził wraz z mecenasem Dubois kancelarie, która specjalizowała się w reprywatyzacji. Gdy został senatorem swoje udziały w kancelarii przepisał na swoją 75 letnią matkę...
- pisał jeszcze przed rozprawą Jan Śpiewak.
 
 

Sylwetce senatora Aleksandra Pocieja przyjrzała się również na łamach dzisiejszej „Gazety Polskiej  Codziennie” Dorota Kania:

Senator Pociej, zanim został politykiem PO, był członkiem warszawskiej palestry, podobnie jak jego ojciec Władysław, który według akt znajdujących się w IPN był zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Lucky”.


Przed wejściem w politykę Aleksander Pociej wraz z Jackiem Dubois był wspólnikiem znanej warszawskiej Kancelarii Adwokackiej Pociej, Dubois i Wspólnicy. Od roku 2006 kancelaria Pocieja reprezentowała Platformę Obywatelską przed sądami – m.in. byłą posłankę PO Beatę Sawicką oskarżoną o korupcję. Mec. Pociej wpłacił za nią nawet 300 tys. zł kaucji – jak stwierdził – z własnych pieniędzy. W 2008 r. prasa ujawniła, że ta kancelaria dostała zlecenie na obsługę państwowej spółki Narodowe Centrum Sportu. Roczny kontrakt miał opiewać na 600 tys. zł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Facebook chce być apolityczny. Wprowadzi nowe narzędzia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Serwis społecznościowy Facebook poinformował dziś, że wzmaga wysiłki, aby bronić się przed wykorzystywaniem go do ingerowania w politykę i procesy wyborcze na świecie.

Przedstawiony projekt zawiera obejmuje specjalne narzędzia bezpieczeństwa dla wybranych urzędników państwowych i kandydatów w wyborach, którzy mają być objęci swoistym monitoringiem pod kątem prób włamań na ich konta, prób logowania z nietypowych lokalizacji lub prób instalacji niezweryfikowanych programów i aplikacji.

Facebook poinformował także, że będzie monitorował media kontrolowane przez państwo, będzie starał się lepiej sprawdzać fakty i zainwestuje 2 mln dolarów w projekty doskonalące umiejętności korzystania z mediów.

Firma ogłosiła również, że usunęła cztery sieci fałszywych kont, szerzących dezinformację, z siedzibami w Rosji i Iranie. Wyjaśniono, że właściciele tych kont starali się ingerować w wybory w USA oraz w krajach Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

"Wybory zmieniły się znacząco od 2016 r., ale Facebook też się zmienił"

- zapewnił założyciel i szef serwisu Mark Zuckerberg podczas wideokonferencji.

Agencje przypominają, że to właśnie Facebook został wykorzystany w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA do rozpowszechniania dezinformacji, manipulowania wyborcami i ingerowania w proces wyborczy.

Wśród nowych zabezpieczeń przewidziane jest także bardziej wyraziste oznakowywanie nieprawdziwych postów na Facebooku i Instagramie. Na zdjęciach i filmach mają pojawić się etykiety „nieprawdziwe” i „częściowo nieprawdziwe”. Facebook zamierza również zamieszczać więcej informacji o osobach lub grupach, które zakładają konta w tym serwisie lub nimi zarządzają.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl