Warszawa. Przy centrum handlowym znaleziono... węża

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Ochroniarze jednego z centrów handlowych na Targówku natknęli się na małego węża z czerwonymi plamami, który leżał przy budynku. Poinformowała o tym dziś stołeczna straż miejska. Zwierzę miało uszkodzone oko.

Na miejsce ochroniarze wezwali Ekopatrol straży miejskiej.

"Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali pracowników ochrony pilnujących małego gościa. Wąż był mocno zmarznięty. Miał też ranne oko"

- powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z warszawskiej straży miejskiej.

Okazało się, że to niegroźny wąż zbożowy często występujący w prywatnych terrariach.

"Prawdopodobnie był sprytniejszy od swojego opiekuna i udało mu się uciec"

- przekazał insp. Jabraszko.

Strażnicy ostrożnie przenieśli gada do specjalistycznego pojemnika.

"W ciepłym wnętrzu radiowozu wąż od razu poczuł się lepiej. Został przekazany pod opiekę specjalistów z warszawskiego oddziału CITES"

- poinformował insp. Jabraszko.

Wąż zbożowy to gatunek z rodziny połozowatych. Ma niezwykle zróżnicowane ubarwienie. Najczęściej występujące to węże pomarańczowe lub rudo-brązowe z dużymi, nieregularnymi czerwonymi plamami. Zwykle dorasta do ok. 130 cm długości. Rekordowe osobniki osiągały ok. 180 cm. Węże zbożowe odżywiają się głównie gryzoniami i jaszczurkami, sporadycznie nietoperzami i ptakami

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl