Ponad 45% dla PiS? „Jest duża szansa”

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40936620

  

- Jest duża szansa, że w niedzielnych wyborach PiS uzyska ponad 45 proc. wynik, co zagwarantuje tej partii w kolejnej kadencji samodzielne rządy - uważa szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch.

Waldemar Paruch pytany w Polskim Radiu jakiej spodziewa się frekwencji w wyborach i wyników poszczególnych partii, Paruch powiedział, że według niego frekwencja będzie wysoka, na poziomie 50-60 proc. Ocenił, że jest duża szansa, że PiS uzyska ponad 45 proc. wynik, co zagwarantuje tej partii po wyborach samodzielne rządy. Według profesora PSL będzie walczyło o wejście do parlamentu oraz byt polityczny i znajdzie się w tym trudniejszej sytuacji, im wyższa będzie frekwencja.

Zdaniem Parucha "przez ostatnie godziny widzimy ratowanie Konfederacji, taką politykę medialną ważnych ośrodków medialnych, by Konfederacja przekroczyła 5 proc., bo to utrudni PiS posiadanie większości w Sejmie". Mimo to - ocenił - jest mało prawdopodobne by konfederacja przekroczyła próg wyborczy.

Szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych był też proszony o ocenę kampanii wyborczej PiS i opozycji. Według niego PiS miało lepszą kampanię, "przemyślaną i strategicznie uporządkowaną", podczas gdy w kampanii Koalicji Obywatelskiej była "olbrzymia dysfunkcja i dysharmonia".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Facebook chce być apolityczny. Wprowadzi nowe narzędzia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Serwis społecznościowy Facebook poinformował dziś, że wzmaga wysiłki, aby bronić się przed wykorzystywaniem go do ingerowania w politykę i procesy wyborcze na świecie.

Przedstawiony projekt zawiera obejmuje specjalne narzędzia bezpieczeństwa dla wybranych urzędników państwowych i kandydatów w wyborach, którzy mają być objęci swoistym monitoringiem pod kątem prób włamań na ich konta, prób logowania z nietypowych lokalizacji lub prób instalacji niezweryfikowanych programów i aplikacji.

Facebook poinformował także, że będzie monitorował media kontrolowane przez państwo, będzie starał się lepiej sprawdzać fakty i zainwestuje 2 mln dolarów w projekty doskonalące umiejętności korzystania z mediów.

Firma ogłosiła również, że usunęła cztery sieci fałszywych kont, szerzących dezinformację, z siedzibami w Rosji i Iranie. Wyjaśniono, że właściciele tych kont starali się ingerować w wybory w USA oraz w krajach Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

"Wybory zmieniły się znacząco od 2016 r., ale Facebook też się zmienił"

- zapewnił założyciel i szef serwisu Mark Zuckerberg podczas wideokonferencji.

Agencje przypominają, że to właśnie Facebook został wykorzystany w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA do rozpowszechniania dezinformacji, manipulowania wyborcami i ingerowania w proces wyborczy.

Wśród nowych zabezpieczeń przewidziane jest także bardziej wyraziste oznakowywanie nieprawdziwych postów na Facebooku i Instagramie. Na zdjęciach i filmach mają pojawić się etykiety „nieprawdziwe” i „częściowo nieprawdziwe”. Facebook zamierza również zamieszczać więcej informacji o osobach lub grupach, które zakładają konta w tym serwisie lub nimi zarządzają.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl