Oświecony ekolog

  

Odszedł prof. Jan Szyszko. Człowiek wielkiej wiedzy i mądrości, lecz zarazem pełen ciepła i osobistej skromności. Całym sercem ukochał Polskę, której obraz widział w polskiej przyrodzie. Wiedział dobrze, że piękno, bogactwo i niepowtarzalność naszych lasów, które jak w lustrze odbijają piękno naszej tożsamości, to bezcenny depozyt, który winniśmy umacniać, by przekazać następnym pokoleniom.

Wbrew wrzaskliwym „ekologom”, wspieranym przez potężne polityczno-biznesowe lobby, którzy zamiast chronić Puszczę Białowieską, postanowili dbać wyłącznie o dobrostan kornika drukarza, wytrwale i stanowczo głosił prymat rozumu nad pseudoekologicznym zabobonem, rzetelnej wiedzy nad politykierskim głuptactwem i wiarę w rzeczową rozmowę prowadzącą do porozumienia nad bezmyślnym wrzaskiem czerskich i wiertniczych szczucicieli. I wygrał z nimi wszystkimi! To jego dziedzictwem jest 500 milionów (!) sadzonych rocznie drzew i inne programy składające się na oświeconą ekologię. Dziś należy powiedzieć głośno: Miał Pan rację, Panie Ministrze, nie tylko w sprawie korników. Darzbór, Profesorze!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts