Miał odurzać i gwałcić młodą aktorkę. Luc Besson nie przyznaje się do winy

Luc Besson / youtube.com/printscreen

  

Luc Besson, jeden z najbardziej znanych francuskich reżyserów, zaprzeczył oskarżeniom o gwałt i podawanie narkotyków młodej aktorce. Holendersko-belgijska aktorka Sand Van Roy oskarżyła Bessona o wielokrotne gwałcenie jej przez okres dwóch lat.

Sędzia śledczy po nowej skardze pani Van Roy wznowił sprawę w zeszłym tygodniu, osiem miesięcy po tym, jak prokuratorzy ją odrzucili. Besson odrzuca jej zarzuty twierdząc, że jest „fantastką”, chociaż przyznaje, że był z nią w związku.

Wypowiadając się publicznie o roszczeniach pani Van Roy, francuski reżyser oznajmił, że jest to „kompletne i absolutne kłamstwo”. „Nigdy w życiu nie zgwałciłem kobiety” - dodał Beson.

Van Roy oskarżyła Bessona o zgwałcenie jej w hotelu w Paryżu w maju 2018 r. Pierwotne dochodzenie zakończyło się jednak, gdy prokuratorzy paryscy stwierdzili, że nie ma na to wystarczających dowodów.

Tymczasem osiem innych kobiet rozmawiało z francuskim portalem informacyjnym Mediapart oskarżając reżysera o niewłaściwe zachowanie seksualne. Portal BBC zwraca uwagę, że istnieje niewiele szczegółów na temat tych roszczeń. Na stronie internetowej podano, że niektóre z nich przedawniono.

60-letni Besson, reżyser, producent i scenarzysta, jest znany z produkcji takich filmów jak: Wielki Błękit z 1988 roku, a także: Subway, Leon Zawodowiec, Piąty Element oraz filmu akcji Nikita.

Besson wyreżyserował także niedawno thriller akcji Anna z udziałem Sashy Luss i Helen Mirren.

28-letnia Van Roy grała niewielkie role w dwóch filmach Bessona: Taxi 5 oraz Valerian i Miasto Tysiąca Planet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy będzie ciepła woda w Warszawie? Rafał Trzaskowski przekazał informacje dotyczącą awarii

awaria sieci ciepłowniczej, ul. Powsińska, Warszawa / TVP Info/print screen

  

Zgodnie z zapewnieniami Veolii, awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia, czyli do godz. 22 - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił jednocześnie, że ewentualne koszty związane z awarią spoczywają na spółce.

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej w środę ok. godz. 9.45.

Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej

- przekazywał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej. Mazowiecka straż pożarna informowała o tym, że na miejscu powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Ze względu na awarię prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego, w którym brali udział także przedstawiciele firmy Veolia Energia Warszawa S.A. odpowiedzialnej za dostarczanie ciepła do warszawskich domów.

[polecam:https://niezalezna.pl/301487-warszawa-bez-cieplej-wody]

Na konferencji prasowej po sztabie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że rozmawiał z prezesem Veolii, który zapewnił go, że służby spółki cały czas działają, żeby usunąć awarię i zbadać jej przyczyny. "Pan prezes poinformuje mnie o godz. 15 o tym, co udało się ustalić" – zapowiedział Trzaskowski.

Na razie sytuacja jest taka, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia ze zmianą parametrów, jeżeli chodzi o dostarczanie ciepła w całej stolicy tuż po awarii. Teraz to się zmienia, dlatego że spółka Veolia dostarcza ciepło z dwóch swoich instalacji i w związku z tym sytuacja się poprawia

- zapewnił Trzaskowski.

W tej chwili w olbrzymiej większości Warszawy powinniśmy mieć takie same dostawy ciepła, ewentualnie tylko część Warszawy, zwłaszcza ta, która jest bardzo bliska tej awarii, może mieć przejściowe problemy. Ale spółka zapewnia, że ta awaria powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia

- powiedział prezydent stolicy. Jak dodał, oznacza to, że powinna zostać usunięta do godz. 22.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl