Absurdalne oskarżenia pod adresem rolników. Są winni ocieplenia klimatu? „Ataki lewackiej ideologii”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

- Zaczęły się ataki lewackiej ideologii na rolników i oskarżenia, że my - jako rolnicy - jesteśmy winni ocieplenia klimatu i emisji CO2 - mówił w #Jedziemy Michała Rachonia, Robert Nowacki - rolnik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

W czasie porannego szczytu korki wokół Hagi pobiły w ubiegły wtorek wszelkie rekordy. Ich łączna długość wyniosła 1000 km, gdyż z całej Holandii jechały kolumny traktorów na protest rolników przeciw uznawaniu ich za winnych zanieczyszczeniom związkami azotu i węgla.

Polscy rolnicy nagrali specjale wideo, w którym wspierają kolegów z Holandii:

W rozmowie z Michałem Rachoniem Robert Nowacki, który sam jest rolnikiem, wyjaśnił, że "to dotyczy rolników w całej Unii Europejskiej, ponieważ zaczęły się ataki lewackiej ideologii na rolników i oskarżenia, że my - jako rolnicy - jesteśmy winni ocieplenia klimatu i emisji CO2".

My jesteśmy temu winni przede wszystkim, jako hodowcy bydła - według nich krowy chuchają, mają wyziewy i to one powodują zwiększenie dwutlenku węgla. To ideologia tak głupia, że ręce i nogi opadają i zaczynamy się poruszać w oparach absurdu

- ocenił Robert Nowacki.

Kandydat PiS do Sejmu podkreślił, że "nie mówimy już tylko o emisji CO2 i oskarżeniach nas o ocieplenie klimatu, ale ostatnio pani Sylwia Spurek wyrazić się miała, że rolnicy dojąc krowy molestują je".

Czasem spotykam się z sąsiadami na wsi i to wygląda tak, że najpierw lewacka ideologia pod szyldem LGBT zaczęła atakować polskie rodziny i polski system wartości, a teraz - jak ja ich nazywam - ekoterroryści - zaczynają atakować polską wieś i rolników, bo polska wieś jest ostoją konserwatyzmu i wartości i jest to atakowanie tej części społeczeństwa, która stoi przy swoich wartościach. Mam wrażenia, że to taka kropla, która drąży skałę i przez to wydaje mi się, że chcą nas - jako rolników - wykończyć ekonomicznie

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykański sprzęt dotarł na Litwę

zdjęcie ilustracyjne / Beny Shlevich CC BY-SA 2.0

  

Na Litwę dziś przybył ponad 500-osobowy batalion amerykańskiej piechoty z ciężkim sprzętem wojskowym - czołgami i wozami bojowymi. Żołnierze dywizji Wojsk Lądowych USA z bazy Fort Hood w Teksasie będą tu ćwiczyli przez pół roku.

Na poligon w Podbrodziu (lit. Pabrade) przy granicy z Białorusią przerzucono już osiem czołgów Abrams i 21 bojowych wozów piechoty Bradley. Kolejne kilkadziesiąt czołgów zostanie dostarczonych w najbliższych tygodniach.

Minister obrony Litwy Raimundas Karoblis podkreślił, że przybycie żołnierzy USA do jego kraju „demonstruje fakt, że jest to możliwe”. 

- Przede wszystkim jest to sygnał dla Litwy i dla innych sąsiednich państw NATO, że w razie kryzysu sojusznicy będą z nami

– powiedział w rozmowie z agencją BNS. Dodał, że „jest to też sygnał dla Rosji i jeszcze jeden element odstraszający”.

Podczas pobytu na Litwie amerykańscy żołnierze będą współpracowali z żołnierzami litewskimi w ramach realizacji projektu mechanizacji Sił Lądowych Wojska Litewskiego. Litwa zapewni Amerykanom zakwaterowanie i wsparcie logistyczne, amerykańscy wojskowi będą też korzystali z infrastruktury poligonów litewskiej armii.

Karoblis wskazał, że podczas ćwiczeń żołnierze USA zapoznają się m.in. z nowymi dla nich warunkami geograficznymi i pogodowymi.

Od wiosny 2014 roku na Litwie odbyło się kilkanaście rotacji armii USA. Ostatnio żołnierze amerykańscy stacjonowali tu w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl