Absurdalne oskarżenia pod adresem rolników. Są winni ocieplenia klimatu? „Ataki lewackiej ideologii”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

- Zaczęły się ataki lewackiej ideologii na rolników i oskarżenia, że my - jako rolnicy - jesteśmy winni ocieplenia klimatu i emisji CO2 - mówił w #Jedziemy Michała Rachonia, Robert Nowacki - rolnik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

W czasie porannego szczytu korki wokół Hagi pobiły w ubiegły wtorek wszelkie rekordy. Ich łączna długość wyniosła 1000 km, gdyż z całej Holandii jechały kolumny traktorów na protest rolników przeciw uznawaniu ich za winnych zanieczyszczeniom związkami azotu i węgla.

Polscy rolnicy nagrali specjale wideo, w którym wspierają kolegów z Holandii:

W rozmowie z Michałem Rachoniem Robert Nowacki, który sam jest rolnikiem, wyjaśnił, że "to dotyczy rolników w całej Unii Europejskiej, ponieważ zaczęły się ataki lewackiej ideologii na rolników i oskarżenia, że my - jako rolnicy - jesteśmy winni ocieplenia klimatu i emisji CO2".

My jesteśmy temu winni przede wszystkim, jako hodowcy bydła - według nich krowy chuchają, mają wyziewy i to one powodują zwiększenie dwutlenku węgla. To ideologia tak głupia, że ręce i nogi opadają i zaczynamy się poruszać w oparach absurdu

- ocenił Robert Nowacki.

Kandydat PiS do Sejmu podkreślił, że "nie mówimy już tylko o emisji CO2 i oskarżeniach nas o ocieplenie klimatu, ale ostatnio pani Sylwia Spurek wyrazić się miała, że rolnicy dojąc krowy molestują je".

Czasem spotykam się z sąsiadami na wsi i to wygląda tak, że najpierw lewacka ideologia pod szyldem LGBT zaczęła atakować polskie rodziny i polski system wartości, a teraz - jak ja ich nazywam - ekoterroryści - zaczynają atakować polską wieś i rolników, bo polska wieś jest ostoją konserwatyzmu i wartości i jest to atakowanie tej części społeczeństwa, która stoi przy swoich wartościach. Mam wrażenia, że to taka kropla, która drąży skałę i przez to wydaje mi się, że chcą nas - jako rolników - wykończyć ekonomicznie

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts