Schetyna chce wysokich emerytur dla esbeków. Szynkowski vel Sęk: Szef PO czuje zagrożenie

Szymon Szynkowski vel Sęk / TVP Info/print screen, #Jedziemy

  

Grzegorz Schetyna zapowiedział wczoraj przywrócenie esbekom wysokich emerytur. – Przewodniczący Platformy Obywatelskiej czuje zagrożenie i próbuje na ostatniej prostej odzyskać, a przynajmniej zatrzymać ten odpływ wyborców od Koalicji Obywatelskiej do Lewicy – powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem w #Jedziemy Szymon Szynkowski vel Sęk.

"Przywrócimy stan prawny sprzed uchwalenia ustawy deubekizacyjnej z grudnia 2016 roku" - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna. Przekonywał, że ustawa spowodowała, iż wielu funkcjonariuszy służb mundurowych, uczciwie pracujących po 1990 roku, zostało potraktowanych niesprawiedliwie.

Chcemy bardzo wyraźnie powiedzieć - przywrócimy tę ustawę, która funkcjonowała przed 2016 r., (wtedy) wszyscy, którzy zostali skrzywdzeni, otrzymają moralne i polityczne zadośćuczynienie - mówił Schetyna.

Przypomniał, że jako członek demokratycznej opozycji brał udział w 1990 r. w procesie, który sankcjonował "przejście" ludzi poprzedniego systemu do wolnej Polski.

"To była weryfikacja, której podlegali wszyscy funkcjonariusze, część nie poddała się jej, część została zweryfikowana negatywnie, my mówimy o tych, którzy przeszli pozytywnie tę weryfikację, pracowali dla wolnej Polski, wychowywali następne pokolenia w służbach mundurowych. Dzisiaj ci ludzie są krzywdzeni przez niesprawiedliwe prawo".
- podkreślił Schetyna.

Według wiceministra spraw zagranicznych, Schetyna zobaczył odpływających od Koalicji Obywatelskiej wyborców i zaczął się bać.

Całkiem oczywiste jest pojawienie się tego wątku w ostatnich chwilach kampanii wyborczej. Analitycy, którzy zajmują się sondażami jasno wskazują, że dziś generalnie wszystko wskazuje na to, że te poparcia poszczególnych elektoratów są stabilne z jednym wyjątkiem, następuje przepływ wyborców od Koalicji Obywatelskiej do Lewicy

– zauważył Szymon Szynkowski vel Sęk.

„Myślę, ze Grzegorz Schetyna mając te dane czuje to zagrożenie i próbuje na ostatniej prostej odzyskać, a przynajmniej zatrzymać ten odpływ, a być może odzyskać część elektoratu Lewicy. A jak to zrobić, otóż odwołując się do tego rodzaju haseł. To zupełnie obnaża czym jest Platforma Obywatelska, kiedyś odwołująca się do tradycji Solidarności. Dziś Schetyna tego rodzaju propozycją podsumowuje ile z tą Solidarnością ma wspólnego on, Platforma Obywatelska i cała Koalicja Obywatelska".
– dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

16 uchodźców w ciężarówce na promie

/ tiluria

  

Członek załogi promu płynącego do Irlandii z Francji znalazł w czwartek w jednej z ciężarówek znajdujących się na pokładzie 16 imigrantów - poinformował rzecznik operatora Stena Line. Zapewnił, że stan wszystkich znalezionych osób jest dobry.

Według operatora imigrantów znaleziono podczas rutynowej kontroli. Irlandzki nadawca Rte pisze, że członek załogi usłyszał dobiegające z ciężarówki odgłosy uderzeń.

Prom płynął z francuskiego portu Cherbourg do Rosslare w Irlandii. Prom przycumował w irlandzkim porcie ok. godz. 14.30 (13.30 w Polsce).

Najprawdopodobniej wszyscy znalezieni imigranci to mężczyźni w wieku 20-40 lat, którzy pięć dni temu wyruszyli z Belgii. Według portalu Irish Mirror niektórzy z nich nie jedli od kilku dni.

Irlandzka policja poinformowała, że zabezpieczyła ciężarówkę, przesłuchuje jej kierowcę i właścicieli.

Status prawny imigrantów ma zostać przeanalizowany przez służby migracyjne. Nie wiadomo, jakiej są narodowości. Według irlandzkich mediów pochodzą z Azji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl