Zainteresowanie spotkaniem z Adamem Borowskim i Piotrem Naimskim było ogromne. Jak powiedział nam Michał Obłuski z Klubu Młodych "Gazety Polskiej" obecnych było około 250-300 osób.

Pierwszą część wydarzenia poprowadził redaktor Adrian Stankowski. Były to wystąpienia Adama Borowskiego i Piotra Naimskiego, którzy odpowiadali również na pytania publiczności.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości odpowiadali również na pytania dotyczące najważniejszych tematów politycznych i społecznych. Między innymi o to, czy model tradycyjnej polskiej rodziny jest zagrożony. Borowski i Naimski w tej kwestii mówili o ofensywie ideologii LGBT, czy profanacji symboli religijnych i państwowych.

Po dyskusji, w której publiczność bardzo aktywnie brała udział, przyszedł czas na projekcję filmu "Legiony", którego współtwórcą jest Adam Borowski. Do oglądania filmu przyłączył się również Antoni Macierewicz.

Jak relacjonował nam Michał Obłuski z Klubu Młodych "Gazety Polskiej", film był dla niego zaskoczeniem.

"Był bardzo poetycki, piękne ujęcia, ścieżka dźwiękowa również dobrze dopracowana i pięknie wpleciony wątek miłosny. Nie jest to absolutnie coś, czego można spodziewać się po filmie wojennym - totalne zaskoczenie. Dla osoby, która nie ma dużej wiedzy historycznej, film jest pobudzający do zgłębiania takich tematów"

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl