„Był bardzo poetycki, piękne ujęcia”. Uczestnicy zachwyceni filmem „Legiony”

Spotkanie z Borowskim, Naimskim i Macierewiczem / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

W kinie "Wisła" w środę wieczorem odbyło się spotkanie z kandydatem PiS w wyborach do Sejmu Adamem Borowskim, byłym ministrem obrony narodowej, ministrem Piotrem Naimskim. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu "Legiony", którego współtwórcą jest Borowski. Organizatorem wydarzenia był Klub "Gazety Polskiej" w Warszawie, a współorganizatorem Klub Młodych "Gazety Polskiej".

Zainteresowanie spotkaniem z Adamem Borowskim i Piotrem Naimskim było ogromne. Jak powiedział nam Michał Obłuski z Klubu Młodych "Gazety Polskiej" obecnych było około 250-300 osób.

Pierwszą część wydarzenia poprowadził redaktor Adrian Stankowski. Były to wystąpienia Adama Borowskiego i Piotra Naimskiego, którzy odpowiadali również na pytania publiczności.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości odpowiadali również na pytania dotyczące najważniejszych tematów politycznych i społecznych. Między innymi o to, czy model tradycyjnej polskiej rodziny jest zagrożony. Borowski i Naimski w tej kwestii mówili o ofensywie ideologii LGBT, czy profanacji symboli religijnych i państwowych.

Po dyskusji, w której publiczność bardzo aktywnie brała udział, przyszedł czas na projekcję filmu "Legiony", którego współtwórcą jest Adam Borowski. Do oglądania filmu przyłączył się również Antoni Macierewicz.

Jak relacjonował nam Michał Obłuski z Klubu Młodych "Gazety Polskiej", film był dla niego zaskoczeniem.

"Był bardzo poetycki, piękne ujęcia, ścieżka dźwiękowa również dobrze dopracowana i pięknie wpleciony wątek miłosny. Nie jest to absolutnie coś, czego można spodziewać się po filmie wojennym - totalne zaskoczenie. Dla osoby, która nie ma dużej wiedzy historycznej, film jest pobudzający do zgłębiania takich tematów"

- powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts