Premier: Jan Szyszko miał Polskę w sercu

Prof. Jan Szyszko / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

To był człowiek, który bardzo kochał przyrodę i środowisko, ale jednocześnie miał taką mądrość gospodarczą i społeczną; wiem, że miał zawsze Polskę w sercu - tak premier Mateusz Morawiecki wspomniał zmarłego w środę byłego ministra środowiska, posła PiS prof. Jana Szyszko.

"Pan profesor Jan Szyszko odszedł dzisiaj niespodziewanie, to był człowiek, który bardzo kochał przyrodę, bardzo kochał środowisko, ale jednocześnie miał taką mądrość gospodarczą i społeczną"

- powiedział premier podczas spotkania z seniorami w małopolskich Myślenicach.

Dodał, że często rozmawiał ze zmarłym w środę profesorem o tym jak wykorzystać walory przyrodnicze Polski dla rozwoju Polski, polskiej turystyki. "Wiem, że miał zawsze Polskę w sercu. Ja znałem go kilka lat, niektórzy znali go dużo dłużej, ale każdy wspomina go jako bardzo ciepłego i sympatycznego człowieka" - zaznaczył szef rządu.

"Z różnych wspomnień, które mam z profesorem Janem Szyszko, jedno utkwiło mi bardzo mocno w pamięci, kiedy mówił, że musimy szanować wszystkie starsze osoby, m.in. dlatego, że one właśnie niosły ciężar rozwoju kraju w czasach najtrudniejszych - wojennych i powojennych. On sam urodził się jeszcze w czasie II Wojny Światowej i był skarbnicą wiedzy o tamtych czasach"

- zauważył premier.

Podkreślił, że wspominając zmarłego prof. Jana Szyszko chciałby docenić polską tradycję, polską kulturę i wszystkie osoby starsze.

Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat. W rządzie PiS Szyszko pełnił funkcję szefa resortu środowiska od 16 listopada 2015 roku do 9 stycznia 2018 r. Formalnie kierował on tym ministerstwem trzykrotnie i był pod tym względem rekordzistą. Po raz pierwszy w rządzie Jerzego Buzka (od końca 1997 roku do połowy października 1999); po raz drugi w gabinetach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005-2007).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Niemiecki dziennik przypomina: Polska była pierwszą ofiarą II wojny światowej

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/MichaelGaida

  

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" opisuje rosyjskie ataki na Polskę, które kładą się cieniem na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz. Polska była pierwszą ofiarą II wojny światowej - jednoznacznie stwierdza gazeta. Odnotowuje też, że rosyjski prezydent zarzucił Polsce, jakoby uczyniła pierwszy krok w kierunku Holokaustu.

Polska stała się pierwszą ofiarą II wojny światowej i paktu między Hitlerem i Stalinem, zawartego w sierpniu 1939 r. Jego tajny protokół podzielił Polskę, kraje bałtyckie, Finlandię i Rumunię na niemiecką i sowiecką strefę wpływów. (Prezydent Rosji Władimir) Putin próbuje zreinterpretować układ jako akt koniecznego oporu Moskwy wobec niemieckich planów wojennych"

- zauważa "FAZ". I odnotowuje, że rosyjski prezydent zarzucił Polsce, jakoby uczyniła pierwszy krok w kierunku Holokaustu.

[polecam:https://niezalezna.pl/306589-premier-o-historycznych-klamstwach-rosji-ile-jeszcze-bredni-potrafia-spreparowac]

Dziennik konstatuje, że na 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady, oczekuje się w Polsce z niepokojem.

"Ma to przede wszystkim związek z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem oraz z faktem, że w Jerozolimie, cztery dni przed rocznicą, odbędzie się uroczystość upamiętniająca, na którą prezydent Polski Andrzej Duda nie chce jechać"

- pisze gazeta. I przypomina, że na V. Światowym Forum Holokaustu mają przemawiać przywódcy: USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Niemiec.

[polecam:https://niezalezna.pl/306567-prowokacyjne-ruchy-rosji-oni-nie-przyniesli-nam-wolnosci-i-sami-to-tym-wpisem-potwierdzaja]

"W Warszawie zadano sobie pytanie, czy prezydent Duda powinien siedzieć milcząco w drugim rzędzie, podczas gdy Putin najprawdopodobniej będzie powtarzał swoje zarzuty wobec Polski, pierwszej ofiary wojny i głównego miejsca Holokaustu?"

- relacjonuje "FAZ".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts