PO podniesie emerytury esbekom? "W każdej wsi wiadomo, że to oni mają wypasioną willę"

Piotr Lisiewicz, Michał Rachoń, Krzysztof Wyszkowski, / TVP Info/printscreen

  

Jarosław Kaczyński mówił podczas spotkania z wyborcami o opozycji, nazywając ją jedną postkomunistyczną partią o czterech odnogach. - To prawdziwe nieszczęście, że dzisiaj cała opozycja właściwie podporządkowana jest temu układowi Rosja-Niemcy (...). Przemożna siła postkomunistów i eksponentów interesów niemieckich angażuje po swojej stronie, w imię swoich interesów, bardzo wielu ludzi w Polsce - mówił w programie "Minęła 20" w TVP Info gość Michała Rachonia Krzysztof Wyszkowski.

To prawdziwe nieszczęście, że dzisiaj cała opozycja właściwie podporządkowana jest temu układowi Rosja-Niemcy. Trzeba pamiętać, że to, co nazywają postkomunizmem, to zwyczajnie skutek tego nieszczęśliwego geograficznego położenia Polski. Tak było już pod koniec XVIII w., kiedy Rosja i Prusy zmówiły się przeciwko niepodległości Polski i doprowadziły do rozbiorów. Tak było w 1949 roku, po agresji Niemiec i Związku Sowieckiego i później po dominacji Sowieckiej do 89 roku. Od tego czasu mamy tę sytuację, której przemożna siła postkomunistów i eksponentów interesów niemieckich angażuje po swojej stronie, w imię swoich interesów bardzo wielu ludzi w Polsce. W tym również partie polityczne takie jak Platforma Obywatelska, ale również takie partie jak PSL, który jest zwyczajnie ZSL-em

- mówił Krzysztof Wyszkowski w TVP Info.

Na szczęście jest tak, że przeważającą część wyborców angażuje partia patriotyczna Prawo i Sprawiedliwość, ale niebezpieczeństwo będzie trwało nawet po wyborach

- zaznaczył legendarny opozycjonista.

Dziennikarz "Gazety Polskiej" Piotr Lisiewicz przypomniał, że lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że "emerytury dawnych ubeków, esbeków będą na nowo podniesione", jeżeli jego partia dojdzie do władzy. 

W każdej wsi, małej miejscowości wiadomo, że były esbek czy były sekretarz ma wypasioną willę. Jego dzieci pracują w sądzie, czy w urzędzie, czy w jakiś służbach kontrolnych. A dzieci działacza Solidarności, który żyje w biedzie(...) są na zmywaku

- zauważył Piotr Lisiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowe temperatury na Węgrzech

zdjęcie ilustracyjne / TimHill CC0

  

Kolejny dzienny rekord temperatury padł dziś na Węgrzech. W Adony w środkowej części kraju zanotowano 28 stopni Celsjusza - poinformował przedstawiciel Krajowego Urzędu Meteorologicznego.

Dzisiejszy rekord dla 21 października aż o prawie 2,5 stopnia przekracza poprzedni, z 1935 r., który wynosił 25,6 stopnia C. i został zanotowany w miastach Nyiregyhaza (północny wschód) oraz Baja (południe) - oznajmił Zsolt Patkai.

Rekordowo ciepło jak na 21 października było też w Budapeszcie, gdzie zanotowano 25,6 stopnia. Poprzedni rekord w węgierskiej stolicy dla tego dnia wynosił 25 stopni i padł w 1943 r.

W Adony dzienny rekord temperatury dla Węgier został pobity drugi dzień z rzędu. W niedzielę zanotowano tam 26,9 stopnia Celsjusza, o 0,1 stopnia więcej, niż wynosił poprzedni rekord z 2012 r., który padł w miejscowości Koeroesszakal na wschodzie kraju.

Według prognoz przez cały tydzień w kraju ma panować słoneczna, ciepła pogoda. Temperatura może przekraczać nawet 25 stopni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl