Krzywdząca krytyka reprezentacji - mówi Kamil Glik

Robert Lewandowski i Kamil Glik / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik ma nadzieję, że w czwartkowym meczu eliminacji Euro 2020 z Łotwą w Rydze biało-czerwoni dadzą odpowiedź na słabsze występy we wrześniu. Jak dodał, część krytycznych opinii po tamtych spotkaniach była przesadzona.

Po czterech kolejkach kwalifikacji mistrzostw Europy biało-czerwoni mieli komplet zwycięstw, ale we wrześniu rozczarowali, przegrywając na wyjeździe ze Słowenią 0:2 i remisując u siebie z Austrią 0:0. Taka postawa spotkała się z dużą krytyką. Kamil Glik skomentował w Rydze:

W ostatnich tygodniach wylało się sporo hejtu na całą reprezentację. Takie jest życie sportowca, że raz się jest chwalonym, a innym razem krytykowanym. Ja osobiście jestem do tego przyzwyczajony, bo przez trzy czwarte mojej kariery byłem bardzo mocny krytykowany za różnego rodzaju rzeczy. Wydaje mi się, że jestem na tyle mocny mentalnie, iż sobie z tym radzę.

Oczywiście, mamy świadomość, że nasza gra nie była najlepsza w tych dwóch ostatnich spotkaniach. Pewna krytyka być może się należy, ale też duża część tych opinii była mocno przesadzona, wręcz krzywdząca.

Doświadczony obrońca umie jednak znaleźć pozytywne strony wrześniowych występów, zwłaszcza porażki ze Słowenią.

Czasami porażki są bardziej pożyteczne niż zwycięstwa. Wcześniej pojawiały się opinie, że wygramy wszystkie mecze, nie stracimy bramki przez całe eliminacje. Każdy z nas starał się to tonować. I dobrze, że taka porażka w takim momencie też się przytrafiła. Myślę, że każdy po powrocie do domu analizował te mecze i widział, że nie wyglądało to zbyt dobrze. Miejmy nadzieję, że jutro będzie odpowiedź.

Czego oczekuje od siebie i kolegów w czwartkowym meczu w Rydze?

Przede wszystkim zwycięstwa. Oczywiście chcielibyśmy, żeby nasz styl szedł w parze z wynikiem. Mam nadzieję, że tak będzie. Dla nas najważniejsze, żeby zagrać bardzo dobry mecz i wrócić z trzema punktami. Musimy od początku być skoncentrowani, strzelić jedną, drugą bramkę i później będzie łatwiej, ale najpierw trzeba to zrobić.

Polska jest liderem grupy G z 13 punktami. Łotysze nie zdobyli dotychczas żadnego. Początek czwartkowego spotkania o godz. 20.45 (w Rydze 21.45).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przejmujący apel abp Gądeckiego. Wskazał, czym wyróżniają się autentyczni naśladowcy Chrystusa

Abp Stanisław Gądecki / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

"Jako uczniowie Jezusa, staramy się podążać Jego śladami i czujemy się powołani do angażowania we wspieranie tych, którzy potrzebują naszej pomocy" – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji obchodzonego dziś III Światowego Dnia Ubogich.

Arcybiskup Gądecki zaznaczył, że pomoc ubogim "to czysto ewangeliczny nakaz". Przypomniał też słowa papieża Franciszka, który ustanowił Światowy Dzień Ubogich w tegorocznym orędziu, że "ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać".

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że "służba potrzebującym jest wyrazem tej miłości, której nauczył nas Jezus. On nie tylko współczuł biednym, ale też w konkretny sposób dawał dowód osobistego zainteresowania ich potrzebami".

"Pamiętajmy więc, że autentyczni naśladowcy Chrystusa wyróżniają się rzetelną troską o potrzebujących. Otoczmy ich miłością, modlitwą i wsparciem materialnym"

- zaapelował abp Gądecki.

Ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich w tym roku będzie obchodzony po raz trzeci – w niedzielę 17 listopada. Jego mottem są słowa psalmu "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl