Krzywdząca krytyka reprezentacji - mówi Kamil Glik

Robert Lewandowski i Kamil Glik / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik ma nadzieję, że w czwartkowym meczu eliminacji Euro 2020 z Łotwą w Rydze biało-czerwoni dadzą odpowiedź na słabsze występy we wrześniu. Jak dodał, część krytycznych opinii po tamtych spotkaniach była przesadzona.

Po czterech kolejkach kwalifikacji mistrzostw Europy biało-czerwoni mieli komplet zwycięstw, ale we wrześniu rozczarowali, przegrywając na wyjeździe ze Słowenią 0:2 i remisując u siebie z Austrią 0:0. Taka postawa spotkała się z dużą krytyką. Kamil Glik skomentował w Rydze:

W ostatnich tygodniach wylało się sporo hejtu na całą reprezentację. Takie jest życie sportowca, że raz się jest chwalonym, a innym razem krytykowanym. Ja osobiście jestem do tego przyzwyczajony, bo przez trzy czwarte mojej kariery byłem bardzo mocny krytykowany za różnego rodzaju rzeczy. Wydaje mi się, że jestem na tyle mocny mentalnie, iż sobie z tym radzę.

Oczywiście, mamy świadomość, że nasza gra nie była najlepsza w tych dwóch ostatnich spotkaniach. Pewna krytyka być może się należy, ale też duża część tych opinii była mocno przesadzona, wręcz krzywdząca.

Doświadczony obrońca umie jednak znaleźć pozytywne strony wrześniowych występów, zwłaszcza porażki ze Słowenią.

Czasami porażki są bardziej pożyteczne niż zwycięstwa. Wcześniej pojawiały się opinie, że wygramy wszystkie mecze, nie stracimy bramki przez całe eliminacje. Każdy z nas starał się to tonować. I dobrze, że taka porażka w takim momencie też się przytrafiła. Myślę, że każdy po powrocie do domu analizował te mecze i widział, że nie wyglądało to zbyt dobrze. Miejmy nadzieję, że jutro będzie odpowiedź.

Czego oczekuje od siebie i kolegów w czwartkowym meczu w Rydze?

Przede wszystkim zwycięstwa. Oczywiście chcielibyśmy, żeby nasz styl szedł w parze z wynikiem. Mam nadzieję, że tak będzie. Dla nas najważniejsze, żeby zagrać bardzo dobry mecz i wrócić z trzema punktami. Musimy od początku być skoncentrowani, strzelić jedną, drugą bramkę i później będzie łatwiej, ale najpierw trzeba to zrobić.

Polska jest liderem grupy G z 13 punktami. Łotysze nie zdobyli dotychczas żadnego. Początek czwartkowego spotkania o godz. 20.45 (w Rydze 21.45).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent znów nie ukrywa, co myśli o sędziowskiej kaście. "Poziom zakłamania mnie osłabia"

Andrzej Duda z wizytą u Krystyny Barchańskiej / Twitter.com/PL1918 (@PL1918) [screenshot]

  

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny mówi wprost, co myśli o działaniach części środowiska sędziowskiego, która po wyroku TSUE szczególnie się uaktywniła. Po mocnych słowach, które padły kilka dni temu podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego, w sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym prezydent podsumował sędziowską kastę. - Poziom zakłamania i hipokryzji tego towarzystwa mnie osłabia - mówił Andrzej Duda.

Kilka dni temu media i opinie publiczną obiegły słowa Andrzeja Dudy, który mocno skomentował niedawne działania części sędziów. 

- Tam ten stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi, do której doszli. Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela. I że sędzia służy ludziom i Rzeczypospolitej

- mówił podczas środowego spotkania z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego prezydent.

[polecam:https://niezalezna.pl/301574-stary-uklad-trzyma-sie-bardzo-mocno-prezydent-szczerze-o-nadzwyczajnej-kascie]

Tym razem w sieci pojawiło się inne nagranie, na którym prezydent Duda w ostrych słowach wypowiada się o części środowiska sędziowskiego. 

Padły one podczas piątkowego spotkania Andrzeja Dudy z panią Krystyną Barchańską, matką zamordowanego w 1982 roku niespełna 17-letniego Emila Barchańskiego, który był najmłodszą ofiarą stanu wojennego.

[polecam:https://niezalezna.pl/301851-prezydent-zlozyl-niezwykla-wizyte]

Pani Krystyna wspominała słowa prezydenta na temat sędziów, które wypowiedział w środę w Nowym Mieście Lubawskim.

- (...) Ostatnie, bodajże wczorajsze [wystąpienie], kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach (...) w telewizji powtarzają w kółko już dwa dni, w związku z tym mam prawie wbite w pamięć (...) co pan powiedział, jak pan powiedział. Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił to, co pan myśli, że ja byłam... no, nareszcie ktoś im wygarnął - mówiła Krystyna Barchańska.

Prezydent Duda odpowiedział krótko:

- Poziom zakłamania po prostu tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl