Prezydent studzi zapędy krytyków płacy minimalnej. "To wiele elementów rozwoju państwa"

/ / prezydent.pl

  

Czynimy wszystko, aby poziom życia Polaków podniósł się – zwrócił się prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z mieszkańcami Piły (woj. wielkopolskie). Wskazał, że „ podniesienie płacy minimalnej to wiele elementów rozwoju państwa”.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami powiatu pilskiego rozpoczęło się minutą ciszy i modlitwą w intencji zmarłego w środę b. ministra środowiska Jana Szyszki oraz tragicznie zmarłych dwóch żołnierzy po eksplozji niewybuchu na Śląsku.

Prezydent podkreślił, że chce, aby w Polsce były prowadzone badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. "Jak oszczędzać klimat, jak chronić klimat, w jaki sposób pozyskiwać energię ze źródeł, które nie szkodzą przyrodzie, klimatowi" - wymienił. Prezydent ocenił, że bardzo dobrym przykładem jest powstałe w Pile nowoczesne Centrum Badawczo Rozwojowe OZE.

Chcę, aby w Polsce były prowadzone badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jak oszczędzać klimat, jak chronić klimat, w jaki sposób pozyskiwać energię ze źródeł, które nie szkodzą przyrodzie, klimatowi. Bardzo dobrym przykładem jest powstałe w Pile nowoczesne Centrum Badawczo Rozwojowe OZE

- mówił do zgromadzonych.

Jak wskazał, jest to najważniejszy element polityki, przez który zdecydował się kandydować na urząd prezydenta. "Największym moim celem i marzeniem jest to, abym na koniec pełnienia urzędu prezydenta mógł usłyszeć od zwykłej polskiej rodziny, także tu w Pile, na terenie powiatu pilskiego: proszę pana, żyje nam się lepiej, niż kiedy pan zaczynał" - podkreślił prezydent.

Dodał, że zapowiadane przez PiS podniesienie płacy minimalnej ma służyć poprawie jakości życia Polaków. Zwrócił się do przedsiębiorców: "nie obawiajcie się państwo". 

Za tym pójdzie wiele elementów rozwoju państwa, będzie też więcej pieniędzy z podatków, które będą dobrze wydawane także na państwa rodziny. Chcemy wzmocnić rodzinę, przede wszystkim rodzinę, która wychowuje dzieci. Rodzina warunkuje rozwój kraju i społeczeństwa

- mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Facebook chce być apolityczny. Wprowadzi nowe narzędzia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Serwis społecznościowy Facebook poinformował dziś, że wzmaga wysiłki, aby bronić się przed wykorzystywaniem go do ingerowania w politykę i procesy wyborcze na świecie.

Przedstawiony projekt zawiera obejmuje specjalne narzędzia bezpieczeństwa dla wybranych urzędników państwowych i kandydatów w wyborach, którzy mają być objęci swoistym monitoringiem pod kątem prób włamań na ich konta, prób logowania z nietypowych lokalizacji lub prób instalacji niezweryfikowanych programów i aplikacji.

Facebook poinformował także, że będzie monitorował media kontrolowane przez państwo, będzie starał się lepiej sprawdzać fakty i zainwestuje 2 mln dolarów w projekty doskonalące umiejętności korzystania z mediów.

Firma ogłosiła również, że usunęła cztery sieci fałszywych kont, szerzących dezinformację, z siedzibami w Rosji i Iranie. Wyjaśniono, że właściciele tych kont starali się ingerować w wybory w USA oraz w krajach Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

"Wybory zmieniły się znacząco od 2016 r., ale Facebook też się zmienił"

- zapewnił założyciel i szef serwisu Mark Zuckerberg podczas wideokonferencji.

Agencje przypominają, że to właśnie Facebook został wykorzystany w 2016 roku podczas wyborów prezydenckich w USA do rozpowszechniania dezinformacji, manipulowania wyborcami i ingerowania w proces wyborczy.

Wśród nowych zabezpieczeń przewidziane jest także bardziej wyraziste oznakowywanie nieprawdziwych postów na Facebooku i Instagramie. Na zdjęciach i filmach mają pojawić się etykiety „nieprawdziwe” i „częściowo nieprawdziwe”. Facebook zamierza również zamieszczać więcej informacji o osobach lub grupach, które zakładają konta w tym serwisie lub nimi zarządzają.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl