Spotkanie prezydenta z mieszkańcami powiatu pilskiego rozpoczęło się minutą ciszy i modlitwą w intencji zmarłego w środę b. ministra środowiska Jana Szyszki oraz tragicznie zmarłych dwóch żołnierzy po eksplozji niewybuchu na Śląsku.

Prezydent podkreślił, że chce, aby w Polsce były prowadzone badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. "Jak oszczędzać klimat, jak chronić klimat, w jaki sposób pozyskiwać energię ze źródeł, które nie szkodzą przyrodzie, klimatowi" - wymienił. Prezydent ocenił, że bardzo dobrym przykładem jest powstałe w Pile nowoczesne Centrum Badawczo Rozwojowe OZE.

Chcę, aby w Polsce były prowadzone badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jak oszczędzać klimat, jak chronić klimat, w jaki sposób pozyskiwać energię ze źródeł, które nie szkodzą przyrodzie, klimatowi. Bardzo dobrym przykładem jest powstałe w Pile nowoczesne Centrum Badawczo Rozwojowe OZE

- mówił do zgromadzonych.

Jak wskazał, jest to najważniejszy element polityki, przez który zdecydował się kandydować na urząd prezydenta. "Największym moim celem i marzeniem jest to, abym na koniec pełnienia urzędu prezydenta mógł usłyszeć od zwykłej polskiej rodziny, także tu w Pile, na terenie powiatu pilskiego: proszę pana, żyje nam się lepiej, niż kiedy pan zaczynał" - podkreślił prezydent.

Dodał, że zapowiadane przez PiS podniesienie płacy minimalnej ma służyć poprawie jakości życia Polaków. Zwrócił się do przedsiębiorców: "nie obawiajcie się państwo". 

Za tym pójdzie wiele elementów rozwoju państwa, będzie też więcej pieniędzy z podatków, które będą dobrze wydawane także na państwa rodziny. Chcemy wzmocnić rodzinę, przede wszystkim rodzinę, która wychowuje dzieci. Rodzina warunkuje rozwój kraju i społeczeństwa

- mówił.