Tym większe szanse na zwycięstwo PiS, im więcej Polaków zagłosuje. Horała apeluje: pójdźmy do urn!

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Im więcej Polaków zagłosuje, tym większe szanse na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w Gdyni poseł PiS Marcin Horała. Zaapelował by pójść na wybory, aby wziąć na głosowanie rodzinę oraz by zachęcić do udziału w głosowaniu znajomych. Dodał, że ostatnia już "piątka" w tej kampanii, to jest prośba do wyborców, "aby każdy Polak, każdy wyborca tę swoją piątkę dla Polski zrealizował”.

Horała, lider listy PiS do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim podczas konferencji prasowej z udziałem innych pomorskich kandydatów na posłów z tej listy, zauważył, że kampania wyborcza powoli zmierza do końca i na tym jej ostatnim etapie Prawo i Sprawiedliwość prowadzi działalność zachęcająca wyborców do udziału w głosowaniu. ”Prowadzimy działania pro frekwencyjne. Prowadzimy działania mobilizacyjne” – podkreślił.

Poseł zaznaczył, że Prawu i Sprawiedliwości zależy, żeby jak najwięcej Polaków poszło głosować. Według niego im większe jest uczestnictwo Polaków w wyborach, tym ”lepiej dla demokracji”.

”Uważamy też, że im więcej Polaków zagłosuje, tym większe szanse na wysokie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości”

– mówił Horała.

Jak dodał, jeżeli Polacy odpowiedzą sobie na pytania, czy żyje im się lepiej, teraz niż cztery lata temu, czy odpowiadają im plany, które przedstawiło PiS na najbliższą kadencję, to w zdecydowanej większości Polacy odpowiedzą twierdząco. ”Jeżeli pójdą głosować to zwyciężymy w tych wyborach” – podkreślił poseł.

Zauważył, że Prawo i Sprawiedliwość zrealizowało już kilka propozycji programowych: "piątkę" Morawieckiego czy "piątkę" Kaczyńskiego, zaproponowało też do realizacji na nową kadencję: "piątkę" dla zdrowia; "piątkę" dla przedsiębiorców, "piątkę" na pierwsze 100 dni.

Dodał, że ostatnia już "piątka" w tej kampanii, to jest prośba do wyborców, "aby każdy Polak, każdy wyborca tę swoją piątkę dla Polski zrealizował”. Po pierwsze idąc na wybory; po drugie aby wziął ze sobą na wybory całą rodzinę, żeby dzieci mogły zobaczyć jak wygląda demokracja; po trzecie, aby m.in. poinformować znajomych o wyborach i zachęcać ich do udziału w głosowaniu. - podkreślił Horała.

Zaproponował też, żeby wyborcy wspomogli osoby starsze lub osoby mające problemy z poruszaniem się w udziale w głosowaniu np. poprzez wsparcie ich w dniu wyborów w dotarciu do lokalu wyborczego. Horała zaapelował też do zachęcenia pięciu osób do udziału w wyborach. Przypomniał, że to od głosu wyborców zależy przyszłość kraju.

”Jesteśmy optymistami. Jesteśmy przekonani, że jeżeli frekwencja będzie wysoka, że jeżeli Polacy tłumnie, masowo pójdą głosować, to ten dobry czas dla Polski, który był przez ostatnie cztery lata będzie trwał”

- ocenił poseł. Zapowiedział, też prowadzenie akcji pro frekwencyjnej do końca kampanii wyborczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak na meczet w Afganistanie

/ https://twitter.com/DocPakistan

  

- Co najmniej 20 ludzi zginęło w ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar. Do zamachu doszło podczas modłów - poinformowała agencja AP, powołując się na przedstawiciela władz. Według tej agencji meczet został trafiony z moździerza. AFP podała liczbę 17 zabitych.

Według agencji Reutera, która powołuje się na rzecznika gubernatora Nangarharu, w meczecie w okręgu Haska Mena wybuchła bomba.

"Na skutek wybuchu zawalił się dach (meczetu) i obawiamy się, że co najmniej 10 osób nie żyje lub jest rannych"

- powiedział rzecznik.

Jak dotąd żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl