Samodzielna większość PiS pozwoli uniknąć chaosu w polityce. Europoseł przekonuje

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Utrzymanie przez Prawo i Sprawiedliwość samodzielnej większości po wyborach pozwoliłoby uniknąć pewnego chaosu politycznego, który powstałyby w Polsce, gdyby opozycja próbowała zbudować koalicję rządową - stwierdził europoseł Adam Bielan.

"Wybory, które odbędą się w najbliższą niedzielę są jeszcze ważniejsze niż te, które odbyły się w maju. Tamte były ważne, wybieraliśmy naszą reprezentację do Parlamentu Europejskiego, ale te wybory zdecydują, kto będzie rządzić przez cztery lata i jak będzie wyglądała Polska za lat 10. Ostatnie wybory europejskie zakończyły się naszym olbrzymim sukcesem, obaliliśmy mit, że wysoka frekwencja nie służy prawicy. Mieliśmy frekwencją dwukrotnie wyższą niż pięć lat wcześniej, a uzyskaliśmy rekordowe poracie dla listy PiS, Zjednoczonej Prawicy"

- mówił Bielan na konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Europoseł podkreślił, że marzy mu się frekwencja ponad 60-proc., a także liczy na ponad 45-proc. poparcie, co pozwoliłoby PiS utrzymać samodzielną większość. Dodał, że to pozwoliłoby też uniknąć pewnego chaosu politycznego, który w Polsce powstanie, jeżeli obecna opozycja będzie próbowała zbudować koalicję rządową.

"Taka koalicja na Zachodzie często ze względu na różnice programowe nazywana >>tęczową<<, czyli koalicja od skrajnej lewicy, od pana Zandberga, Biedronia przez centrolewicą, jaką stała się Platforma, po PSL i Pawła Kukiza w momencie kiedy skończyłoby się paliwo antyrządowe, antyprawicowe, antypisowskie musiałaby podejmować szereg decyzji gospodarczych, światopoglądowych czy dotyczących polityki zagranicznej, których liderzy mają skrajnie różne opinie i zdania"

- ocenił.

Adam Bielan zaznaczył, że to oznaczałoby powrót do scenariusza znanego z lat 90. - kłótni koalicyjnych i zrywania koalicji, a zasługą prawicy przez ostatnie cztery lata jest stabilizacja na scenie politycznej.

Według Bielana Grzegorz Schetyna coraz bardziej koncentruje się na utrzymaniu swojej pozycji, a jego decyzje dotyczące kształtu list wyborczych i charakteru kampanii wyborcze świadczą, że przygotowuje się na kampanię wewnętrzną w Platformie Obywatelskiej po wyborach.

W przekonaniu europosła PO nie ma szans po wyborach rządzić samodzielnie, a jeśli chciałby rządzić musiałby budować bardzo egzotyczne koalicje ze skrajną lewicą, Pawłem Kukizem, PSL, a może nawet z Konfederacją, której jedynym spoiwem byłaby niechęć do Zjednoczonej Prawicy.

Bielan poprał kandydata Sejmu Marcina Wrońskiego, zajmującego siódme miejsce na liście PiS w okręgu bydgoskim. Mieszka on w Inowrocławiu, pracuje w Bydgoszczy, gdzie jest dyrektorem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowe temperatury na Węgrzech

zdjęcie ilustracyjne / TimHill CC0

  

Kolejny dzienny rekord temperatury padł dziś na Węgrzech. W Adony w środkowej części kraju zanotowano 28 stopni Celsjusza - poinformował przedstawiciel Krajowego Urzędu Meteorologicznego.

Dzisiejszy rekord dla 21 października aż o prawie 2,5 stopnia przekracza poprzedni, z 1935 r., który wynosił 25,6 stopnia C. i został zanotowany w miastach Nyiregyhaza (północny wschód) oraz Baja (południe) - oznajmił Zsolt Patkai.

Rekordowo ciepło jak na 21 października było też w Budapeszcie, gdzie zanotowano 25,6 stopnia. Poprzedni rekord w węgierskiej stolicy dla tego dnia wynosił 25 stopni i padł w 1943 r.

W Adony dzienny rekord temperatury dla Węgier został pobity drugi dzień z rzędu. W niedzielę zanotowano tam 26,9 stopnia Celsjusza, o 0,1 stopnia więcej, niż wynosił poprzedni rekord z 2012 r., który padł w miejscowości Koeroesszakal na wschodzie kraju.

Według prognoz przez cały tydzień w kraju ma panować słoneczna, ciepła pogoda. Temperatura może przekraczać nawet 25 stopni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl