Morderstwo 68-latki. Śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn

/ / Clker-Free-Vector-Images

  

Rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz poinformował w środę Polską Agencję Prasową o zarzutach niepowiadomienia organów ścigania o zbrodni, które postawiono dwóm mężczyznom. Tych zatrzymano po zabójstwie 68-letniej kobiety w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie). Śledczy nie wykluczają postawienia innych zarzutów.

Ciało 68-latki znaleziono w poniedziałek w jej mieszkaniu. Policję zawiadomiła o tym mieszkanka Olecka. 68-latka została zamordowana. Śledczy podają, że miała podcięte gardło. Otrzymała także wiele ciosów ostrym narzędziem.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn – w wieku ok. 50 i 20 lat. W środę usłyszeli zarzuty niepoinformowania organów ścigania o zabójstwie. Śledczy nie wykluczają, że zatrzymani usłyszą także inne zarzuty. Prokuratura skierowała wnioski o areszt dla podejrzanych. Sąd rozpatrzy je w czwartek.

We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok kobiety, ale prokuratura nie ujawnia szczegółów. Nie podaje także ani tła, ani innych okoliczności zabójstwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Watykan dostał sprzęt medyczny od Chin. "Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest"

  

Watykan otrzymał sprzęt medyczny w darze od Chin w związku z pandemią koronawirusa - poinformował dziś rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W wydanym komunikacie wyraził wdzięczność za ten gest.

W nocie ogłoszono, że w ostatnich dniach za pośrednictwem chińskiego Czerwonego Krzyża i fundacji charytatywnej Hebei Jinde do watykańskiej apteki przysłano dary medyczne jako "wyraz solidarności narodu chińskiego i katolickich wspólnot z tymi, którzy są zaangażowani w pomoc osobom dotkniętym Covid-19 i w prewencję podczas trwającej epidemii".

- Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest i wyraża uznanie dla biskupów, katolickich wiernych, instytucji i wszystkich obywateli chińskich za tę humanitarną inicjatywę, zapewniając przy tym o szacunku i modlitwie Ojca Świętego

 - oświadczył watykański rzecznik.

Na przełomie stycznia i lutego, a więc w szczycie epidemii w Chinach, Watykan wysłał do tego kraju 700 tysięcy maseczek ochronnych. Była to odpowiedź na apel władz w Pekinie, które poprosiły wtedy Europę o pomoc i przekazanie sprzętu sanitarnego do walki z koronawirusem.

W inicjatywę zaangażowany był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski wraz z watykańską apteką i wspólnotą chińskich chrześcijan. Maseczki wysłane samolotem chińskich linii lotniczych trafiły do trzech prowincji, między innymi Hubei, gdzie znajdowało się pierwotne epicentrum zachorowań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts