Premier przekazał dobre wieści dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Dofinansowanie będzie jeszcze większe

/ twitter.com/pisorgpl

  

- Dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych będzie przyznane na stałe. Chcemy je rozszerzać - poinformował w Radomiu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dziękował druhom i druhnom z OSP, a także funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za służbę.

Premier podkreślił, że strażacy cieszą się wielkim uznaniem wśród Polaków.

Mateusz Morawiecki nawiązał do tego, że dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają w tym roku wsparcie z budżetu państwa w wysokości 82 mln zł. Szef rządu zaznaczył, że przeznaczenie środków, które rząd zdobył "z uszczelnienia systemu podatkowego, z wygranych bitew z mafiami VAT-owskimi", dla OSP ma pomóc sfinansować zakup najbardziej potrzebnego sprzętu w jednostkach OSP.

"To będzie na stałe przyznane finansowanie, które chcemy rozszerzać. Wiemy dobrze, że konieczny jest nowoczesny sprzęt, przeszkoleni druhowie, dobrze współpracujący z funkcjonariuszami PSP"

- mówił premier.

We wrześniu zatwierdzono podział środków, o które wnioskowały ochotnicze straże pożarne. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa w ramach dodatkowego wsparcia, które wynika z nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej. W tym roku na ten cel przeznaczono 82 mln zł. Z dofinansowania skorzysta ponad 14,3 tys. jednostek OSP. Za wypłatę dodatkowego wsparcia dla OSP będzie odpowiedzialny Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W jednostkach OSP w całym kraju służy około pół miliona strażaków ochotników, a ponad 100 tys. jest w gotowości do bezpośrednich działań ratowniczych. Ponad 4400 jednostek OSP i niemal 200 tys. ochotników włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2018 roku OSP w całej Polsce wyjeżdżały do różnych akcji ponad 140 tysięcy razy. Wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ochotnicy współdziałali 109 tysięcy razy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ambasador Libii wydalony z Grecji

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/jacek1984

  

Władze Grecji poinformowały w piątek, że ambasador Libii w Atenach został uznany za osobę niepożądaną. Szef greckiego MSZ Nikos Dendias powiedział podczas briefingu, że ambasador Mohamed Junis A.B. Menfi ma opuścić kraj w ciągu 72 godzin.

Wydalenie ambasadora jest związane z porozumieniem, jakie 27 listopada zawarły Libia i Turcja. Kraje te wytyczyły wspólną granicę na morzu w pobliżu greckiej Krety. Dendias nazwał to "naruszeniem prawa międzynarodowego".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl