"W ostatnich latach udowodniliśmy, że polityka może być inna niż poprzednie ćwierć wieku, że może być wiarygodna. Udowodniliśmy tę wiarygodność. Wbrew temu, co również poznajemy z różnych taśm, ze środowiska naszych oponentów, wyborców można naprawdę traktować poważnie, a nie lekceważąco, obietnice wyborcze naprawdę można traktować poważnie i je realizować"

- mówił Jarosław Sellin na konferencji prasowej.

Zdaniem wiceministra nie jest to tylko kwestia wiarygodności, ale "mądrego traktowania demokracji".

"Demokracja, która oznacza, że co innego się zapowiada, a potem nie realizuje się nic, albo realizuje coś przeciwnego, jest demokracją czysto proceduralną. Jeśli wynik wyborczy będzie dla nas nieprzyjazny, to wrócą wszystkie patologie, wróci nieumiejętność rządzenia, wróci rozkradanie pieniędzy publicznych"

- wskazał.

Wiceminister Sellin powiedział też, że nie można wierzyć w zapewnienia partii opozycyjnych, iż pozostawią obywatelom świadczenia, które otrzymali w mijającej kadencji.

"Naszym zdaniem, nieprawdą jest, że opozycja czwórgłowa mówiąc, że to, co dane, nie będzie zabrane, że tak w istocie będzie. Nie – my uważamy, że ze względu na nieumiejętność rządzenia, również sprzeczności programowe między poszczególnymi elementami tej czwórgłowej, antypisowskiej opozycji, będzie zabranych wiele rzeczy, które Polacy uzyskali w ciągu tych czterech lat naszych rządów"

- stwierdził.

Wiceminister kultury zaapelował też o uczestnictwo w wyborach.

"To jest bardzo ważne, żeby frekwencja w tych wyborach była wysoka. Bardzo ważne jest takie uobywatelnienie tych wyborów, żebyśmy mieli poczucie, że bierzemy swój los w swoje ręce, bierzemy odpowiedzialność za Polskę i po prostu tego obowiązku nie lekceważymy. A my oczywiście zachęcamy w ramach tej wzmożonej frekwencji, żeby głosować na Zjednoczoną Prawicę, na Prawo i Sprawiedliwość, bo to jest dobry wybór dla Polaków"

- przekonywał.