PiS liderem, cztery ugrupowania w Sejmie, Konfederacja pod progiem. ZOBACZ najnowszy sondaż

/ / zdjęcie ilustracyjne / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na solidne poparcie ponad 40 proc. Z badania wynika, że w Sejmie znalazłyby się cztery ugrupowania. Do parlamentu nie dostałaby się Konfederacja.

Głos na Prawo i Sprawiedliwość oddało 44,3 proc. respondentów. Względem poprzedniego badania z 4 października partia Jarosława Kaczyńskiego nie zanotowała zmian. Na drugim miejscu z wynikiem 22,7 proc., znalazła się Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny zanotowało spadek o 1,6 punktu procentowego.

Trzecie miejsce w badaniu przypadło Lewicy z wynikiem 13,8 proc. poparcia (wzrost o 1,8 proc. wobec poprzedniego badania).

W Sejmie znalazłaby się też Koalicja Polska. Swój głos na PSL i Kukiz’15 oddało w badaniu 6,2 proc. badanych (wzrost o 0,3 proc.).

Do Sejmu nie dostałaby się Konfederacja, która otrzymała 3,5 proc. poparcia.

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 9,5 proc. badanych.

W sondażu IBRiS dla Onetu zadano też pytanie dot. frekwencji. 58 proc. badanych wybiera się na wybory (50,9 proc. - zdecydowanie tak, 7,1 proc. - raczej tak). Do urn nie pójdzie 40,6 proc. Polaków (zdecydowanie nie - 22,2 proc., raczej nie - 18,4 proc.).

Sondaż został przeprowadzony 8 października 2019 r na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Onet


Wczytuję komentarze...

Atak na meczet w Afganistanie

/ https://twitter.com/DocPakistan

  

- Co najmniej 20 ludzi zginęło w ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar. Do zamachu doszło podczas modłów - poinformowała agencja AP, powołując się na przedstawiciela władz. Według tej agencji meczet został trafiony z moździerza. AFP podała liczbę 17 zabitych.

Według agencji Reutera, która powołuje się na rzecznika gubernatora Nangarharu, w meczecie w okręgu Haska Mena wybuchła bomba.

"Na skutek wybuchu zawalił się dach (meczetu) i obawiamy się, że co najmniej 10 osób nie żyje lub jest rannych"

- powiedział rzecznik.

Jak dotąd żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl