Policja ujęła jednego z napastników z Halle

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Niemiecka policja poinformowała o ujęciu jednego z napastników biorących udział w środę w ostrzelaniu synagogi w mieście Halle w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. w środkowej części RFN. Zginęły co najmniej dwie osoby.

W ataku brało udział kilku uzbrojonych napastników. Naoczni świadkowie informują, że byli oni ubrani w mundury taktyczne oraz uzbrojeni w broń długą i krótką. Próbowali uciekać samochodem w kierunku Lipska.

 

Dworzec kolejowy w Halle został zamknięty - informuje Deutsche Bahn. Policja apeluje do ludzi o pozostawanie w domach, bądź szukanie bezpiecznego schronienia.

[polecam:https://input.niezalezna.pl/291901-niemcy-strzaly-z-karabinu-maszynowego-przed-synagoga-granaty-na-cmentarzu-zydowskim]

Do ataku doszło w czasie jednego z najważniejszych żydowskich świąt - Jom Kipur.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus zbiera żniwo w kolejnych krajach! Polscy studenci wrócili z Wuhan - trafili na obserwację

/ pixabay.com/geralt

  

Wciąż pojawiają się niepokojące doniesienia związane z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV. Blians ofiar śmiertelnych w Chinach wzrósł już do 55 osób. Pierwszy przypadek zachorowania odnotowano w Kanadzie. Dziś w nocy na obserwację do warszawskiego szpitala trafili polscy studenci, którzy powrócili z chińskiego Wuhan.

W sobotę rano władze Chin informowały o 1372 zakażonych i 41 zmarłych. W niedzielę rano już o 55 zgonach i ponad 1780 zakażonych i hospitalizowanych pacjentach.

Na świecie wirus wykryto w Tajlandii ( 4 chorych) , Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii(2) ,Francji(2) i, jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Kanady, obecność wirusa stwierdzono u chorego, który przyleciał z Chin do Toronto.

Ten był w podróży z Wuhan w Chinach, z miasta, gdzie zanotowano pierwsze przypadki koronawirusa. Jak sprecyzował szef służby zdrowia prowincji Ontario dr David Williams, pięćdziesięciolatek podróżował z Wuhan z przesiadką w Guangzhou, a w minioną środę przyleciał do Toronto.

[polecam:https://niezalezna.pl/307417-glowny-inspektor-sanitarny-wydal-zalecenia-ws-koronawirusa-uwaga-na-objawy-przypominajace-grype]

Ośmiu obywateli Chin, mieszkających w moskiewskim hotelu, hospitalizowano w sobotę na oddziale zakaźnym jednego z moskiewskich szpitali z objawami ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i anginy.

Pozostali turyści są pod opieka lekarzy i, podobnie jak przewiezieni do szpitala, przechodzą badania pod kątem obecności koronawirusa. Hotel został zamknięty.

Ministerstwo zdrowia Rosji poinformowało, że jak dotychczas nie odnotowano w kraju zachorowań wywołanych koronawirusem.

Dziś w nocy Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że grupa studentów, którzy przez Dubaj przylecieli do Warszawy z Chin, została skierowana na obserwację w szpitalu specjalistycznym.

Ci wcześniej byli w chińskim mieście Wuhan. Studenci do kraju wracali przez Pekin i dalej lotem z Dubaju, gdzie byli badani przez lokalne służby medyczne przed wejściem na pokład samolotu. Kolejne badania, zgodnie z przyjętymi procedurami, odbyły się już na lotnisku Chopina w Warszawie. 

Jak przekazał rzecznik prasowy GIS Jan Bondar, Inspektorat w porozumieniu z innymi służbami, w tym strażą graniczną i służbami lotniskowymi prowadzi monitoring osób przekraczających granicę Polski.

Zgodnie z przyjętymi procedurami wszyscy przylatujący do Polski z Chin i innych krajów Azji, poddawani są bieżącej weryfikacji pod kątem stanu zdrowia i wypełniają dokumenty pozwalające na ich lokalizację w ciągu najbliższych 2 tygodni

- dodał Bondar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts