Policja ujęła jednego z napastników z Halle

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Niemiecka policja poinformowała o ujęciu jednego z napastników biorących udział w środę w ostrzelaniu synagogi w mieście Halle w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. w środkowej części RFN. Zginęły co najmniej dwie osoby.

W ataku brało udział kilku uzbrojonych napastników. Naoczni świadkowie informują, że byli oni ubrani w mundury taktyczne oraz uzbrojeni w broń długą i krótką. Próbowali uciekać samochodem w kierunku Lipska.

 

Dworzec kolejowy w Halle został zamknięty - informuje Deutsche Bahn. Policja apeluje do ludzi o pozostawanie w domach, bądź szukanie bezpiecznego schronienia.

[polecam:https://input.niezalezna.pl/291901-niemcy-strzaly-z-karabinu-maszynowego-przed-synagoga-granaty-na-cmentarzu-zydowskim]

Do ataku doszło w czasie jednego z najważniejszych żydowskich świąt - Jom Kipur.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PO znów zmienia zdanie w kluczowej kwestii? „By wygrać wybory, są w stanie powiedzieć wszystko”

Bogdan Zdrojewski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Senator PO Bogdan Zdrojewski w wywiadzie dla „Wprost" był pytany, czy Platforma powinna mówić wyborcom, że jak dojdzie do władzy, to podniesie wiek emerytalny, polityk odparł: "tak”. Co ciekawe, w kampanii wyborczej Platforma mówiła jednym głosem, że podniesienie wieku emerytalnego za czasów rządów PO-PSL było błędem. – To poddaje w ogóle pod wątpliwość wiarygodność Platformy Obywatelskiej i jest kolejnym dowodem na to, że aby wygrać wybory te czy inne, politycy Platformy Obywatelskiej są w stanie powiedzieć wszystko – ocenił w rozmowie z Katarzyną Gójską szef KPRM Michał Dworczyk.

„Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kadencje własnego narodu" – mówi Zdrojewski w wywiadzie.

Na uwagę, że podwyższenie wieku emerytalnego było decyzją, przez którą PO przegrała wybory, Zdrojewski odpowiedział: "nie sądzę".

"Nie wierzę w to. Owszem, to nie była popularna decyzja. Faktem jest, że źle uzasadniona. Praktycznie bez przekonujących argumentów" – ocenił.

"Nie mniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji" – mówił.

O słowa senatora PO pytany był przez Katarzynę Gójską Michał Dworczyk.

– Ja doceniam pewną szczerość, która przebija się z tych słów. Jak rozumiem, dziś jak nie ma tej presji wyborów, to politycy Platformy Obywatelskiej pozwalają sobie na szczerość, tak jak pan senator Zdrojewski. Natomiast smutna konstatacja jest taka, że jest to kolejny raz, kiedy politycy Platformy dają dowód wyjątkowego cynizmu. W kampanii wyborczej mówili zupełnie co innego, przekonywali, że nie będzie powrotu do podwyższonego przez nich wieku emerytalnego, mówili, że to był błąd, pojawiały się przeprosiny

– przypomniał Dworczyk.

Zdrojewski w rozmowie z „Wprost” zaznaczył, że gdyby było to dobrze uzasadnione, to Polacy by to przyjęli.

– Dziś okazuje się, że jest zupełnie inaczej, że tak naprawdę planowany był taki ruch, który miał na celu podniesienie wieku emerytalnego. To poddaje w ogóle pod wątpliwość wiarygodność Platformy Obywatelskiej i jest kolejnym dowodem na to, że aby wygrać wybory te czy inne, politycy Platformy Obywatelskiej są w stanie powiedzieć wszystko, a potem i tak będziemy robić co uważamy za stosowne. W moim przekonaniu to jest taki przejaw lekceważenia wyborców i traktowania ich niezwykle instrumentalnego i cynicznego

– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl