Kliknij, zmuś Obamę do przeproszenia Polaków

  

W oficjalnym serwisie internetowym Białego Domu utworzono petycję, której autorzy domagają się od Baracka Obamy przeprosin za mówienie o „polskich obozach śmierci”.

Na stronie Białego Domu utworzona została petycja, której autorzy i sygnatariusze domagają się oficjalnych przeprosin w związku ze słowami Baracka Obamy, który podczas uroczystości uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego, mówiąc o hitlerowskim obozie przejściowym w Izbicy, użył słów „polski obóz śmierci”.

Do tej pory petycję podpisało już kilkaset osób. Liczba sygnatariuszy stale rośnie.

Swój podpis pod petycją można złożyć TUTAJ

Aby dodać podpis, trzeba utworzyć konto w serwisie whitehouse.gov. Po kliknięciu "CREATE AN ACCOUNT" należy wypełnić pola oznaczone gwiazdką (podać imię, nazwisko i adres e-mail) oraz przepisać kod.


Biały Dom w oficjalnym oświadczeniu wyraził ubolewanie z powodu gafy prezydenta Baracka Obamy.

- Prezydent się przejęzyczył - miał na myśli nazistowskie obozy śmierci w okupowanej przez Niemców Polsce. Żałujemy (ang. regret, czyli alternatywnie: wyrażamy ubolewanie z powodu...) tego błędu, który nie powinien pomniejszać wagi oczywistej intencji uhonorowania pana Karskiego i tych dzielnych polskich obywateli, którzy stanęli po stronie ludzkiej godności w obliczu tyranii. (...)  Przy wielu okazjach - jak w czasie zeszłorocznej wizyty pod pomnikiem getta warszawskiego, w wystąpieniu w Muzeum Holokaustu w zeszłym miesiącu i w swym przesłaniu na wideo z okazji 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz - prezydent Obama złożył hołd straszliwym ofiarom, jakie ponieśli niewinni Polacy w nazistowskich obozach śmierci w czasie Holokaustu – czytamy w oświadczeniu.

Nadal czekamy jednak aż Barack Obama osobiście przeprosi za mówienie o „polskich obozach śmierci”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...


Wczoraj TSUE, a dziś do akcji wkracza Gersdorf. Napisała wezwanie do sędziów Izby Dyscyplinarnej

Małgorzata Gersdorf / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wczoraj było orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, a dziś do akcji wkroczyła Małgorzata Gersdorf. Prezes Sądu Najwyższego wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej do "natychmiastowego powstrzymania się od rozpatrywania wszelkich spraw".

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił zobowiązać Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej w sprawach dyscyplinarnych sędziów. Wniosek o tymczasowe zawieszenie do czasu wydania ostatecznego wyroku złożyła Komisja Europejska.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego w związku z tym postanowieniem wezwała dziś sędziów Izby Dyscyplinarnej do natychmiastowego powstrzymania się od jakichkolwiek czynności związanych z rozpoznawaniem wszelkich należących do kompetencji tej Izby.

Prezes Gersdorf wezwała też pracowników Izby Dyscyplinarnej do przekazania wszystkich akt spraw, w tym także zakończonych, do innej izby Sądu Najwyższego właściwej do ich rozpoznania.

[polecam:https://niezalezna.pl/321943-tsue-chce-zamrozenia-izby-dyscyplinarnej-sn-jest-odpowiedz-ministerstwa-sprawiedliwosci]

- Powyższe działania są niezbędne nie tylko dla zapewnienia ochrony praw uczestników postępowań sądowych, ale także dla powstrzymania pogłębiającego się chaosu prawnego w Polsce

 - wskazała prezes Gersdorf. Podkreśliła przy tym, że jej wezwanie ma też na celu zapobieżenie ewentualnemu nałożeniu na Polskę okresowych kar pieniężnych.

Wczoraj rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej Piotr Falkowski powiedział, że postanowienie unijnego trybunału w żaden sposób nie podważa funkcjonowania tej izby, ani statusu sędziów, którzy w niej orzekają. Zaznaczył też, że orzeczenie TSUE jest skierowane do polskiego rządu. "To polski rząd jest adresatem tego postanowienia, a nie Izba Dyscyplinarna. Sędziowie Izby Dyscyplinarnej podlegają obowiązującemu prawu, które nakłada na nich określone obowiązki orzecznicze" – wskazał. 

[polecam:https://niezalezna.pl/321962-uzurpacyjny-akt-naruszajacy-suwerennosc-kaleta-o-decyzji-tsue-dostalo-sie-tez-giertychowi]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts