Operacja „Siergiej Szojgu”

  

W przeddzień swoich 67. urodzin prezydent Rosji Władimir Putin udał się na Syberię. Kreml wypuścił komunikat opatrzony wieloma nastrojowymi zdjęciami informujący, że rosyjski prezydent spędził tam wolny czas z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej Siergiejem Szojgu. Zbierali grzyby i borówki w tajdze, chodzili po górach, jeździli gazikiem, biesiadowali przy ognisku.

To wygląda tak, jakby służby prasowe Kremla chciały przekonać, że Siergiej Szojgu jest człowiekiem bardzo bliskim Władimirowi Putinowi. W ostatnich dniach ukazał się w gazecie „Moskowskij Komsomolec” obszerny wywiad z Szojgu, który od lat raczej unikał mediów. Większość wywiadu poświęcona była reformom armii, za które odpowiada minister. Kreuje swój wizerunek jako technokraty i człowieka ciężkiej pracy. Zresztą rzeczywiście z wykształcenia jest ekonomistą i inżynierem budownictwa. Cóż, nie są tajemnicą malejące w rosyjskim społeczeństwie notowania władz, w tym samego Władimira Putina. Być może jeszcze za wcześnie, by twierdzić, że pochodzący z Tuwy polityk wprost kreowany jest na następcę Putina, ale z pewnością sesja na Syberii i wspomniany wywiad to co najmniej balon próbny.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts